fbpx

Ślub i wesele w czasie pandemii

Brak komentarzy

Jeszcze kilka tygodni temu sytuacja z jaką zmagamy się obecnie była abstrakcją. Obecnie  zarówno narzeczeni,  jak i firmy z branży weselno-ślubnej borykają się z wieloma problemami. W warunkach stanu epidemicznego kwietniowe i majowe wesela  są odwoływane. Uroczystości z kolejnych miesięcy  również stoją  pod znakiem zapytania, gdyż  przyjazd  gości z zagranicy, a nawet z innych części Polski nie jest pewny.  W związku z tym, część narzeczonych przenosi śluby z lipca i sierpnia tego roku,  na przyszły rok. Być może osoby, dla których zabrakło terminów na bieżący rok, rozważą wybór tak powstałych terminów  i zdecydują się mimo wszystko  na organizację ślubu  jeszcze w tym roku.  Zdarzają się również zapytania od par, które mają nadzieję na  przesunięcie uroczystość jedynie o kilkanaście  tygodni, z marca i kwietnia na przykładowy lipiec czy sierpień. Jednak czy faktycznie organizacja wesela w tym czasie będzie możliwa – w obecnej sytuacji nikt nie potrafi określić.

Tak niecodzienna sytuacja będzie wymagała niecodziennych rozwiązań. Warto będzie odejść od stereotypowych zasad  i zastanowić  się  nad organizacją ślubu w tygodniu lub w niedzielę. Usługodawcy borykający się obecnie z całkowitym brakiem zleceń, z pewnością będą otwarci na takie rozwiązania i stworzą atrakcyjne  warunki dla nietypowych terminów uroczystości. Pod uwagę należy wziąć też mniej popularne, jesienno-zimowe miesiące. Będziemy Was wspierać i na naszych stronach www.weselnik.com jak i FB – przekazywać informacje o dostępności terminów usługodawców branży weselno – ślubnej.

Pojawiają się pytania, jak wygląda sytuacja z wpłaconymi zaliczkami w momencie rezygnacji z wesela spowodowanej epidemią. Teoretycznie zaliczki powinny być zwrócone. Zarówno narzeczeni jak i usługodawcy znaleźli się w trudnej sytuacji, która nie jest winą żadnej ze stron, więc umowa nie może dojść do skutku z przyczyn wyższych. Jednak jest to rozwiązanie skutkujące stratą dla obu stron. Stratą finansową dla usługodawcy i stratą dla narzeczonych swojego  usługodawcy,  którego często długo poszukiwali. Należy zachować spokój, wykazać się wzajemnym zrozumieniem i życzliwością. Jeśli wesele nie może się odbyć, będziemy namawiać was do zmiany terminu, a nie zupełnej rezygnacji z usługi. Zmiana terminu nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami, po prostu realizacja umowy nastąpi później. Pamiętajcie, to czego doświadczmy obecnie nie jest waszą winą, ani winą podwykonawców. Rozmawiajmy, komunikujmy się i dochodźmy do porozumienia dla dobra wszystkich zainteresowanych stron.

Niemniej firmy, które zmuszone byłyby do zwrotu zaliczek,  znalazłyby się w trudnej sytuacji.  Możecie je  wesprzeć już teraz, nie zależnie kiedy będzie realizacja waszego ślubu i wesela. Zorientujcie się czy w swojej ofercie mają,  produkt lub usługę, która może wam się przydać już teraz, np. świąteczny catering, świąteczne dekoracje, karty podarunkowe na biżuterię,  do fryzjera czy SPA, a  może on-line : kurs tańca (zdążycie się dobrze przygotować do czasu ślubu), czy nauka makijażu.

Na FB Weselnika będziemy zamieszczać propozycje aktualnych ofert.

W przypadku  sukni ślubnych – nie ma podstawy do zerwania umowy. Jeśli zamówienie zostało  złożone – macie już swoją wymarzoną kreację, która  będzie  na was czekać, niezależnie od zmiany terminu ślubu.

Kolejne z pytań dotyczą formalności związanych ze ślubem cywilnym, kościelnym i konkordatowym. W USC nie ma jednolitych wytycznych dla wszystkich. Informacje  odnośnie zasad możecie otrzymać we właściwym dla was USC. Są to rozwiązania lokalne, ale w większości urzędów śluby odbywają się tylko w obecności pary młodej i świadków. W niektórych miejscowościach udzielanie ślubów zostało zawieszone. W kościołach ze względu na zaistniałe okoliczności podczas ceremonii przebywać może tylko 5 osób oraz ksiądz, organista i ministranci. Zapewne nie chcecie  w obecnej sytuacji narażać siebie i swoich gości mimo, że możliwa jest organizacja wydarzenia rodzinnego w warunkach domowych, gdzie ilość nie przekracza 50 osób, dlatego najczęściej  podejmowane są decyzje o przełożeniu wydarzenia. Dla najbardziej zdeterminowanych, istnieje możliwość kameralnego  ślubowania teraz, a zorganizowanie wesela w dogodnym dla wszystkich czasie. Rozumiemy, że zmiana terminu jednego z najważniejszych dni w życiu jest dużym stresem, niestety nie macie na to wpływu. Od was zależy jak to doświadczenie wpłynie na wasze relacje. Jeśli na początku wspólnej drogi pojawiają się tak trudne chwile, to mogą one was i waszą miłość wzmocnić.

Już od przyszłego tygodnia, za naszym pośrednictwem, wyjątkowi eksperci będą udzielać wam porad dotyczących komunikacji, budowania pozytywnych, głębokich relacji. Otrzymacie wiele cennych informacji oraz ogromną dawkę pozytywnej energii. Wspólnie postaramy się przekuć to trudne doświadczenie w dobry fundament dla waszego przyszłego życia.

Zapraszamy na www.weselnik.com i FB Weselnika. Pozdrawiamy i przekazujemy dużą dawkę miłości!

Zespól Weselnika

 

Zobacz także

Słodki weselny bufet

To kolejny pomysł na weselną atrakcję, wbrew pozorom nie tylko dla dzieci. Wielu dorosłych na pewno skuszą pięknie wyglądające mini babeczki, trufle, makaroniki, ciasteczka czy lizaki. Taki stół będzie cieszył nie tylko podniebienie, ale i oko – aranżacje ze słodkości przypominają często małe dzieła sztuki. Candy bar jest przygotowywany zgodnie z motywem przewodnim całego wesela […]

Czy to miłość od pierwszego wejrzenia?

Wczoraj oglądałam program, w którym znani ludzie wspominali początek swojego związku. Wystarczyło im jedno spojrzenie, uśmiech i już wiedzieli, że właśnie ta osoba będzie im towarzyszyła przez resztę życia. U mnie tak nie było i szczerze mówiąc nie wiem, co musiałabym zobaczyć, żeby mieć takie przekonanie, że to właśnie ten, tylko ten….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *