fbpx

podróż poślubna

Podróż poślubna w Polsce – Gdzie warto pojechać?

Brak komentarzy

Czy miesiąc miodowy można spędzić w Polsce? Okazuje się, że takcudze chwalicie, swojego nie znacie, a nasz kraj jest naprawdę przepiękny! Podróż poślubna wcale nie musi wiązać się z zamorską wyprawą do ciepłych krajów: równie udany wyjazd we dwoje można zorganizować także w polskich górach, nad morzem lub… na wielkiej, objazdowej wycieczce. Jak spędzić miesiąc miodowy w Polsce? Oto kilka najpiękniejszych miejsc w naszym kraju!

Po wielkich przygotowaniach oraz całej ceremonii Para Młoda zasługuje na odpoczynek! Ślub i przyjęcie weselne to duże przedsięwzięcia, które kosztują wiele czasu, energii, a czasami potrafią nieco zestresować – tym bardziej więc Nowożeńcy potrzebują spędzić kilka chwil sam na sam. Coraz chętniej wybieraną możliwością staje się miesiąc miodowy w Polsce: po okresie wielkiej popularności Hiszpanii, Egiptu, Włoch lub Francji odkryliśmy potencjał naszego kraju. Gdzie warto się wybrać w podróż poślubną? Przed wyjazdem zawsze warto doradzić się w biurze podróży: jego pracownicy z pewnością przygotują specjalną ofertę z uwzględnieniem wyjątkowego czasu, jakim jest podróż poślubna.

Miesiąc miodowy w Polsce

Jakie są zalety podróży poślubnej w Polsce? Po pierwsze, jest o wiele tańsza, niż zagraniczne wyjazdy – nie wymaga aż tak wielkich nakładów finansowych ani co najmniej dwóch tygodni wolnego czasu. Po drugie, nasz kraj jest równie piękny, jak inne państwa: posiadamy góry, morze, jeziora, lasy i łąki… Polska przyroda jest fascynująca i na pewno warto ją poznać! Po trzecie, w trakcie krajowej podróży Nowożeńcy mogą odkryć, jak wyjątkowe tereny ich otaczają. Wiele par ma swój wyjątkowy zwyczaj wracania co jakiś czas w miejsce, w którym spędzili swój miesiąc miodowy – może warto uczynić z niego wyjątkowy sposób na świętowanie kolejnych rocznic?

Gdzie spędzić miesiąc miodowy w Polsce? Możliwości jest całe mnóstwo: jednym z najczęściej wybieranych kierunków są Bieszczady – zachodnia część Beskidów Wschodnich należy do najpiękniejszych miejsc na mapie naszego kraju! Spędzenie czasu w towarzystwie drugiej osoby oraz tak wyjątkowych okoliczności przyrody jest naprawdę niesamowite; nie sposób nie zachwycić się pięknym widokami Bukowego Berda, Rabiej Skały czy Połoniny Wetlińskiej. Równie niezapomniane widoki można podziwiać w Pieninach, w okolicach przełomu Dunajca: w Szczawnicy warto wybrać się na spływ kajakiem lub wraz z flisakami. Niepowtarzalne widoki gwarantowane!

Pomysły na miesiąc miodowy w Polsce

A może nad morze? Nad Bałtykiem położone są liczne miejscowości, które oferują malownicze widoki, niepowtarzalną atmosferę oraz możliwość aktywnego spędzenia czasu we dwoje. Spacery, rowerowe przejażdżki czy wspólny, poranny jogging na plaży – możliwości jest wiele, a nawet jeśli pogoda nie sprzyja, zawsze można wybrać się np. do fokarium, ogrodu zoologicznego czy lokalnych muzeów. Dobrym kierunkiem będą też Mazury: Kraina Tysiąca Jezior oferuje nie tylko przepiękne okoliczności przyrody, ale i możliwość odetchnięcia po całym zgiełku przygotowań do wesela. Równie magicznym miejscem są Kaszuby – okolice Pucka, Wejherowa, Chojnic czy Rumii to najpopularniejsze miasta, do których Nowożeńcy udają się na swoją podróż poślubną.

Jeśli Para Młoda uwielbia piesze wycieczki z plecakiem, może warto wybrać spanie pod namiotem? Nie ma lepszej możliwości na bliskość z przyrodą – nocleg pod gwiazdami to prawdziwa przyjemność i niezapomniana chwila! To doskonała propozycja dla tych par, które nie przepadają za blichtrem hoteli i tłumami na plaży. Jeśli chcą spędzić czas tylko w swoim towarzystwie, to idealna opcja dla nich!

Zobacz także

Animator dla dzieci na wesele – potrzebny?

W momencie zapraszania gości na przyjęcie weselne pojawia się problem – co z dziećmi? Zapraszać czy nie? Z jednej strony często są to dzieci najbliższych nam osób, z którymi chcielibyśmy świętować jeden z najważniejszych dni, a z drugiej zależałoby nam, aby ich rodzice mogli się spokojnie bawić, zamiast zajmować pociechami. Rozwiązaniem tego dylematu jest animator […]

Scenariusz ślubu i wesela

Kiedy wszystkie terminy są zapięte na ostatni guzik, czas pomyśleć nad przygotowaniem scenariusza ślubu i wesela. Przedstawiamy przykładowy plan dla Pary Młodej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *