fbpx

suknia slubna

Suknia ślubna skrojona z marzeń

Jeden komentarz

Właścicielka  Salonu „Malena” w Gdyni, Pani Alicja Burakowska  ani jednego dnia nie spędza w pracy… bo to co robi, jest jej pasją, w której całkowicie się realizuje. Każda  Panna Młoda  wychodzi  z  salonu zadowolona, bowiem Pani Alicja pozwala jej rozmarzyć się i… sprawia, że marzenia  stają się rzeczywistością!

Weselnik: Jak sprawić, by każda dziewczyna  – niezależnie od figury i wieku-  naprawdę wyglądała najpiękniej w swoim życiu właśnie w dniu ślubu?

 

Alicja Burakowska: Można dokonać takiej metamorfozy – należy najpierw podjąć decyzję, by nas odwiedzić, a następnie zaufać naszym konsultantkom, które dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu, kreatywności, poczuciu estetyki i stylu oraz znajomości najnowszych trendów oraz klasycznych zasad obowiązujących w modzie, skomponują niepowtarzalna kreację, od sukni ślubnej marzeń zaczynając a na dodatkach i ozdobach kończąc.

W: Od czego należy zacząć, przystępując do poszukiwań sukni ślubnej ?

AB: Od marzeń. (śmiech) Dobrze jest też dokonać wstępnej selekcji, czego nie chcemy w naszej sukni, np. zbyt głębokiego dekoltu, prześwitu w gorsecie, całkowicie odkrytych pleców, a może nie chcemy tradycyjnego koloru lub błyskotek?

W: Czy każda z dziewczyn przychodzących do salonu, ma wymarzony model sukni ślubnej?

AB: Zazwyczaj tak. Często jest to zarys  pomysłu, ułatwieniem jest zabranie z sobą  zdjęć sukien, które będą dla nas inspiracją.

Suknia ślubna skrojona z marzeń

W: Jaki jest kolejny krok?

AB: Należy podjąć decyzję, czy będzie to zamówienie sukni, czy wypożyczenie, a może kupno modelu z ekspozycji? Z każdym z tych wariantów wiążą się inne zasady. Wybór jest naprawdę godny uwagi, współpracujemy z najlepszymi projektantami sukien ślubnych jak: Mystic, Julia Gastoł, Daniela di Marino, Monica Loretti, Diana, Papilio, Tres Chic . Szczególnym powodzeniem cieszy się ostatnio nasza autorska linia Bonnie Follet z serii Angel. Jest to linia simple dedykowana klientkom ceniącym minimalizm, w której kierujemy się zasadą – mniej znaczy więcej.

W: Kiedy najlepiej rozpocząć poszukiwania?

AB: 8 miesięcy  przed ślubem, dobrze jest zrobić listę salonów, które planujemy odwiedzić i umówić się na spotkania. Można umówić się do konkretnej konsultantki. Nie zostawiajmy poszukiwań na ostatnią chwilę, ale też nie ma co szukać  z dwuletnim wyprzedzeniem. Zmienia się moda, okoliczności, jeżeli np. zamarzy nam się wesele tematyczne, może to wpłynąć na wybór stylu sukni.

W: Jesteśmy już umówione na wizytę, jak przygotować się do przymiarki?

Mile widziana jest cielista bielizna i buciki na obcasie. Dobrze jest zadbać o delikatny makijaż, który nie pozostawi śladów na przymierzanych sukniach. Bywa to powodem stresu Pań podczas przymiarek, a zależy nam na swobodnej i radosnej atmosferze. Każda z Pań ma tyle czasu ile potrzebuje. Jeżeli konieczne jest przemyślenie wyboru, zapraszamy na powtórną wizytę. Doradzamy wybrać  dwie, trzy  zaufane osoby, które będą  towarzyszyć w poszukiwaniach. Często trudno jest nam spojrzeć na siebie obiektywnie, bywamy zbyt krytyczne, lub co zdarza się rzadziej – bezkrytyczne…

W: Co może podpowiedzieć  profesjonalista?

AB: Często sen z powiek spędza pytanie co będzie jeśli schudnę lub przytyję (mniej lubiana opcja) Jako ekspert podpowiadam – nie należy  planować odchudzania na etapie zamawiania sukni, powinien to być długi i rozważny proces, aby uniknąć efektu jojo, i konieczności ciągłych poprawek w obwodach sukni. Myślę, że zaręczyny są świetnym momentem aby zaplanować, zmianę wizerunku np. długości lub koloru włosów, czy zadbać o zmianę sylwetki. Na uszycie sukni potrzeba ok. 5 miesięcy. W sytuacjach awaryjnych czas ten może ulec skróceniu do 2 miesięcy, w takim wypadku indywidualnie ustalamy warunki.

W: Co w sytuacji, jeśli Panna Młoda zmieni wizję odnośnie sukni lub jej detali?

AB: Każdą Panią traktujemy indywidualnie,  każda ma swoją konsultantkę, która  zajmuje  się nią kompleksowo.  Wspólnie  ustalany jest  przebieg zamówienia, przymiarek i odbioru sukni.  Wszystko  zostaje spisane, a klientka otrzymuje kopię swojego zamówienia.  W tym dniu zostanie tez zdjęta miara! Warto zasięgnąć  zdania naszego personelu, zadawać dużo pytań. W myśl zasady: kto pyta nie błądzi, udzielimy wszelkich możliwych wskazówek, by efekt był oszałamiający i godny tej wyjątkowej chwili jaką jest dzień ślubu. Ostateczna decyzja zawsze należy do klientki.

W: W jaki sposób  określiłaby Pani charakter Salonu?

AB: Malena powstała z potrzeby serca i wszystko co tu robimy – robimy z sercem i pasją. Każda z pań pracująca w salonie jest wizytówką tego miejsca, dlatego profesjonalizm, kultura osobista i zrozumienie potrzeb klientek są dla nas najważniejsze. Nasza  maksyma brzmi: serce dla serca!

Zobacz także

Fotobudka na weselu

Fotobudki powoli podbijają nasze serca. Za granicą już od lat są bardzo znaną i lubianą atrakcją nie tylko na szczególne okazje. Dostarczają świetnej zabawy, a przy tym zostawiają niezapomnianą pamiątkę w postaci zdjęć, jakich nie zrobiłby żaden fotograf. Jak działają fotobudki, jak je wynająć i o co zadbać podczas takiej transakcji?

Metalowe przypinki dla gości na weselu

Orkiestra z bogatym repertuarem, pyszne menu i pracowity starosta nie wystarczą, by wesele było udane. Podstawą zabawy są goście, ich nastrój i integracja. Polska tradycja mówi, że nic tak nie przyśpiesza zapoznawania się niż kieliszek o wysokiej zawartości procentów, my jednak zaproponujemy inną formę ułatwienia integracji gości weselnych, a mianowicie – ich oznaczenie. Metalowe przypinki […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze

Kamerzysta Małopolskie - 2019-08-02 15:13:43

Przepiękna ta suknia ze zdjęcia ! <3