fbpx

suknia slubna

Suknia ślubna skrojona z marzeń

1 komentarz

Właścicielka  Salonu „Malena” w Gdyni, Pani Alicja Burakowska  ani jednego dnia nie spędza w pracy… bo to co robi, jest jej pasją, w której całkowicie się realizuje. Każda  Panna Młoda  wychodzi  z  salonu zadowolona, bowiem Pani Alicja pozwala jej rozmarzyć się i… sprawia, że marzenia  stają się rzeczywistością!

Weselnik: Jak sprawić, by każda dziewczyna  – niezależnie od figury i wieku-  naprawdę wyglądała najpiękniej w swoim życiu właśnie w dniu ślubu?

 

Alicja Burakowska: Można dokonać takiej metamorfozy – należy najpierw podjąć decyzję, by nas odwiedzić, a następnie zaufać naszym konsultantkom, które dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu, kreatywności, poczuciu estetyki i stylu oraz znajomości najnowszych trendów oraz klasycznych zasad obowiązujących w modzie, skomponują niepowtarzalna kreację, od sukni ślubnej marzeń zaczynając a na dodatkach i ozdobach kończąc.

W: Od czego należy zacząć, przystępując do poszukiwań sukni ślubnej ?

AB: Od marzeń. (śmiech) Dobrze jest też dokonać wstępnej selekcji, czego nie chcemy w naszej sukni, np. zbyt głębokiego dekoltu, prześwitu w gorsecie, całkowicie odkrytych pleców, a może nie chcemy tradycyjnego koloru lub błyskotek?

W: Czy każda z dziewczyn przychodzących do salonu, ma wymarzony model sukni ślubnej?

AB: Zazwyczaj tak. Często jest to zarys  pomysłu, ułatwieniem jest zabranie z sobą  zdjęć sukien, które będą dla nas inspiracją.

Suknia ślubna skrojona z marzeń

W: Jaki jest kolejny krok?

AB: Należy podjąć decyzję, czy będzie to zamówienie sukni, czy wypożyczenie, a może kupno modelu z ekspozycji? Z każdym z tych wariantów wiążą się inne zasady. Wybór jest naprawdę godny uwagi, współpracujemy z najlepszymi projektantami sukien ślubnych jak: Mystic, Julia Gastoł, Daniela di Marino, Monica Loretti, Diana, Papilio, Tres Chic . Szczególnym powodzeniem cieszy się ostatnio nasza autorska linia Bonnie Follet z serii Angel. Jest to linia simple dedykowana klientkom ceniącym minimalizm, w której kierujemy się zasadą – mniej znaczy więcej.

W: Kiedy najlepiej rozpocząć poszukiwania?

AB: 8 miesięcy  przed ślubem, dobrze jest zrobić listę salonów, które planujemy odwiedzić i umówić się na spotkania. Można umówić się do konkretnej konsultantki. Nie zostawiajmy poszukiwań na ostatnią chwilę, ale też nie ma co szukać  z dwuletnim wyprzedzeniem. Zmienia się moda, okoliczności, jeżeli np. zamarzy nam się wesele tematyczne, może to wpłynąć na wybór stylu sukni.

W: Jesteśmy już umówione na wizytę, jak przygotować się do przymiarki?

Mile widziana jest cielista bielizna i buciki na obcasie. Dobrze jest zadbać o delikatny makijaż, który nie pozostawi śladów na przymierzanych sukniach. Bywa to powodem stresu Pań podczas przymiarek, a zależy nam na swobodnej i radosnej atmosferze. Każda z Pań ma tyle czasu ile potrzebuje. Jeżeli konieczne jest przemyślenie wyboru, zapraszamy na powtórną wizytę. Doradzamy wybrać  dwie, trzy  zaufane osoby, które będą  towarzyszyć w poszukiwaniach. Często trudno jest nam spojrzeć na siebie obiektywnie, bywamy zbyt krytyczne, lub co zdarza się rzadziej – bezkrytyczne…

W: Co może podpowiedzieć  profesjonalista?

AB: Często sen z powiek spędza pytanie co będzie jeśli schudnę lub przytyję (mniej lubiana opcja) Jako ekspert podpowiadam – nie należy  planować odchudzania na etapie zamawiania sukni, powinien to być długi i rozważny proces, aby uniknąć efektu jojo, i konieczności ciągłych poprawek w obwodach sukni. Myślę, że zaręczyny są świetnym momentem aby zaplanować, zmianę wizerunku np. długości lub koloru włosów, czy zadbać o zmianę sylwetki. Na uszycie sukni potrzeba ok. 5 miesięcy. W sytuacjach awaryjnych czas ten może ulec skróceniu do 2 miesięcy, w takim wypadku indywidualnie ustalamy warunki.

W: Co w sytuacji, jeśli Panna Młoda zmieni wizję odnośnie sukni lub jej detali?

AB: Każdą Panią traktujemy indywidualnie,  każda ma swoją konsultantkę, która  zajmuje  się nią kompleksowo.  Wspólnie  ustalany jest  przebieg zamówienia, przymiarek i odbioru sukni.  Wszystko  zostaje spisane, a klientka otrzymuje kopię swojego zamówienia.  W tym dniu zostanie tez zdjęta miara! Warto zasięgnąć  zdania naszego personelu, zadawać dużo pytań. W myśl zasady: kto pyta nie błądzi, udzielimy wszelkich możliwych wskazówek, by efekt był oszałamiający i godny tej wyjątkowej chwili jaką jest dzień ślubu. Ostateczna decyzja zawsze należy do klientki.

W: W jaki sposób  określiłaby Pani charakter Salonu?

AB: Malena powstała z potrzeby serca i wszystko co tu robimy – robimy z sercem i pasją. Każda z pań pracująca w salonie jest wizytówką tego miejsca, dlatego profesjonalizm, kultura osobista i zrozumienie potrzeb klientek są dla nas najważniejsze. Nasza  maksyma brzmi: serce dla serca!

Zobacz także

Naturalne dekoracje ślubne

Eko-trend na dobre zagościł w naszym codziennym życiu. Dziś staramy się „wracać do korzeni” w wielu dziedzinach: sięgamy po metody, z których korzystali nasi dziadkowie, w sklepach kupujemy organiczne produkty, a wnętrza wyposażamy surowym drewnem i innymi dodatkami w rustykalnym stylu. Popularność ekologicznych dekoracji częściej gości także na weselach – na taki wystrój decydują się […]

Kolorowa muszka na wesele dla Pana Młodego

Strój Pana Młodego jest nie mniej istotny od kreacji jego przyszłej żony. Podstawą jest oczywiście garnitur lub frak, jednakże równie ważne są dodatki. Warto wziąć po lupę męskie muchy, które nie bez powodu cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród współczesnych amatorów elegancji. Taki dodatek może okazać się wspaniałym dopełnieniem dla stylowego garnituru – szczególnie jeśli […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze

Kamerzysta Małopolskie - 2019-08-02 15:13:43

Przepiękna ta suknia ze zdjecia ! <3