fbpx

wesele zimą

Wesele latem czy zimą. Która pora roku jest lepsza?

Jeden komentarz

Mroźna, pełna białego puchu zima czy gorące i słoneczne lato – która pora roku jest lepsza na wesele? Choć każda z okoliczności przyrody posiada swój niepowtarzalny urok, Pary chętniej wybierają cieplejszą aurę; mimo wszystko również zima może być dobrym tłem dla zawarcia związku małżeńskiego. Poznaj zalety każdej z pór roku i zorganizuj wesele, o jakim marzysz!

Kiedy lepiej wziąć ślub: zimą czy latem? Nie ma jednej, poprawnej odpowiedzi na to pytanie. Są Pary, którym marzy się piękna, wiosenno-letnia aura w dniu ich wesela, są też takie, które uwielbiają chłodniejszą część roku i właśnie wtedy chcą zawrzeć swój związek małżeński. Choć oba sezony oferują różne możliwości i atrakcje, wiążą się z nimi również pewne wymagania. Co warto wiedzieć o organizacji ślubu zimą i latem?

Zalety letniego ślubu

Lato to czas słońca, ciepłej aury i radość z piękna otaczającej natury – nic dziwnego, że najwięcej Narzeczonych chce przypieczętować swój związek właśnie w tę porę roku! Lato jest doskonałym czasem na świętowanie na świeżym powietrzu, więc bardzo często przyjęcia weselne organizowane są np. w ogrodzie. Do takiego miejsca doskonale pasują romantyczne dodatki inspirowane przyrodą, np. polne kwiaty, kłosy zbóż czy owoce. Latem można pokusić się też o wyjątkową, zwiewną suknię Panny Młodej oraz kobiece akcesoria w stylu boho, np. wianek z maków lub stokrotek. Ślub w wakacje jest także okazją do zaserwowania gościom letniego menu: to najbogatszy w sezonowe warzywa i owoce okres w roku, więc warto go wykorzystać! Zorganizuj wesele latem, a będziesz mógł się cieszyć pięknem natury w pełnym rozkwicie!

letni ślub

O czym musisz pamiętać, jeśli chcesz urządzić ślub latem? Po pierwsze, nieprzewidywalność natury: od kilku lat ta pora roku bywa bardzo kapryśna i zamiast słońca możesz trafić na niezbyt sprzyjającą aurę – wtedy automatycznie będziesz musiał zrezygnować z wielu planowanych atrakcji. Ślub w lecie to także ryzyko ogromnych upałów (wyzwanie dla makijażu, fryzury lub ciężkich, szytych z wielu warstw materiału sukien). Ważny jest także aspekt finansowy, bowiem miesiące letnie są tymi najpopularniejszymi na zawieranie związków małżeńskich, w związku z czym ceny również idą w górę. Konieczne jest także dokonanie wcześniejszej rezerwacji terminów ceremonii oraz sal weselnych, czasem nawet dwa lata przed!

Ślub zimą – czy warto?

Jeśli jednak Para nie przepada za wysokimi temperaturami lub nie chce płacić za wesele kroci, chętnie wybiera mniej oblegane terminy. Zimowa aura aż prosi się o to, by zorganizować wesele jak z bajki – biały puch w słoneczny dzień prezentuje się doskonale! Panna Młoda może postawić na gustowne dodatki, takie jak np. elegancki płaszcz, kożuch czy długie rękawiczki. Ślub zimą to gwarancja trwałości makijażu i fryzury: nie ma więc ryzyka, że rozpłynie się pod wpływem wysokiej temperatury.

ślub zimą

A jakie są wady ślubu chłodniejszą porą? Istnieje ryzyko niekorzystnej aury (zamiast pięknej, śnieżnej zimy odwilż, zamiast słońca – szary, ponury dzień). Choć mogłoby się wydawać, że zawarcie związku małżeńskiego zimą będzie tańsze, w koszty często trzeba wliczyć zakup okrycia wierzchniego – eleganckie futerka bywają jednak bardzo kosztowne. Jednak nieważne, w jaką porę roku bierze się ślub; o wiele istotniejsze jest pozytywne nastawienie i radość z rozpoczęcia nowej, wspólnej drogi!

Zobacz także

Ślub i wesele w czasie pandemii

Jeszcze kilka tygodni temu sytuacja z jaką zmagamy się obecnie była abstrakcją. Obecnie  zarówno narzeczeni,  jak i firmy z branży weselno-ślubnej borykają się z wieloma problemami. W warunkach stanu epidemicznego kwietniowe i majowe wesela  są odwoływane. Uroczystości z kolejnych miesięcy  również stoją  pod znakiem zapytania, gdyż  przyjazd  gości z zagranicy, a nawet z innych części Polski nie jest pewny.  W związku z tym, część narzeczonych przenosi śluby z lipca i sierpnia tego roku,  na przyszły rok. Być może osoby, dla których zabrakło terminów na bieżący rok, rozważą wybór tak powstałych terminów  i zdecydują się mimo wszystko  na organizację ślubu  jeszcze w tym roku.  Zdarzają się również zapytania od par, które mają nadzieję na  przesunięcie uroczystość jedynie o kilkanaście  tygodni, z marca i kwietnia na przykładowy lipiec czy sierpień. Jednak czy faktycznie organizacja wesela w tym czasie będzie możliwa – w obecnej sytuacji nikt nie potrafi określić.

5 Porad na świąteczne wesele w boże narodzenie

Święta Bożego Narodzenia jak najbardziej można połączyć ze ślubem i weselem. Obecnie coraz więcej Polaków decyduje się na uroczystość w tym szczególnym, świątecznym okresie. Ciepły, bożonarodzeniowy klimat może stać się znakomitą oprawą ślubu, jeśli tylko zadbamy o niezbędne szczegóły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze

Fotograf Małopolskie - 2019-08-08 14:23:01

Bardzo ciekawy i pomocny artykuł. Na pewno pomoże przyszłym parom młodym podjąć odpowiednią decyzję.