fbpx

szampan na wesele

Najlepszy szampan na wesele dla gości

Brak komentarzy

Zdrowie Młodej Pary! Kiedy już Narzeczeni oficjalnie zostaną ogłoszeni Mężem i Żoną, niezwykle ważny jest pierwszy toast za ich powodzenie. Na nowej drodze życia wszystko musi układać się wspaniale, radośnie i tak, jak Nowożeńcy sobie wymarzą – na tę chwilę należy więc przygotować wyjątkowy szampan na wesele. Jak go wybrać i czym się kierować? Mamy dla Was kilka wskazówek!

Jak wybrać alkohole na wesele?

Wielu Narzeczonych zadaje sobie pytanie, jakiego szampana wybrać na najważniejszy dzień w swoim życiu.  Podczas wyboru cateringu oraz sali weselnej pojawia się także ta „organizacyjna kwestia” – toast musi być wyjątkowy, warto więc zadbać o równie wyjątkowy trunek. Jeśli nie jesteś ekspertem w dziedzinie musujących alkoholi, najlepiej poradź się eksperta: fachowe oko szefa kuchni w lokalu lub domu weselnym udzieli Ci cennych wskazówek. Dobierze także takiego szampana, który najlepiej będzie się komponował z daniami, które zostały wybrane do weselnego menu.

Dziś w kwestii alkoholi na przyjęciu weselnym panuje pełna dowolność. Tradycyjne, polskie wesele nie mogło obyć się bez lejącej się strumieniami wódki, lecz w obecnych czasach każdy z gości może pić to, co mu się podoba. Niektórzy goście preferują lżejsze alkohole, takie jak np. wino (czerwone lub białe) lub lekkie i orzeźwiające wina musujące. Szampan zazwyczaj pojawia się jedynie na początku wesela i służy do wzniesienia toastu za zdrowie Młodej Pary, więc niektórzy nie przywiązują do niego aż tak dużej wagi. Mimo wszystko warto jednak zadbać o odpowiedni trunek podczas tej wyjątkowej chwili!

Weselny toast – szampanem czy winem musującym?

Jaki alkohol wybrać do wzniesienia toastu? Lepiej sprawdzi się szampan czy wino musujące? Wszystko zależy od indywidualnego upodobania Pary Młodej: szampan posiada specyficzny smak dzięki zawartości trzech rodzajów winogron, chardonay, pinot noir oraz pinot meunier. Dwutlenek węgla powstaje w nim w sposób naturalny i nie jest sztucznie wtłaczany do wina – dzięki temu jego smak jest naprawdę wyjątkowy. Metoda produkcji przekłada się również na cenę: za butelkę szampana zapłaci się minimum 100 złotych, ale można także znaleźć te za 300.

Co wybrać zamiast tradycyjnego szampana na wesele?

Smakowitym trunkiem do wzniesienia weselnego toastu może być hiszpańska Cava – to wino musujące jest mniej wyrafinowane, niż jego francuski odpowiednik, ale wiele osób docenia jego smak. Równie często wybieranym alkoholem na weselny toast jest Prosecco – ten włoski alkohol powstaje we Włoszech w regionie Veneto, a od francuskiego szampana różni się metodą powstawania bąbelków oraz ceną – jest o wiele tańszy, a przy tym delikatniejszy w smaku. Inne gatunki, na które warto zwrócić uwagę, to Lambrusco, Frizzante, Sekt, Cedron czy Crémant. Jak wina musujące wypadają pod względem ceny? Są o wiele bardziej łaskawsze dla portfela: w niektórych sklepach można je dostać już za 25 – 30 złotych.

W czym serwować szampana na weselu? Popularna „szampanówka”, kieliszek o szerokiej czaszy, zdecydowanie się nie sprawdzi – bąbelki uciekają z niego już po kilku sekundach. Ten rodzaj alkoholu musi być serwowany w tzw. „flecie”, czyli kieliszku o wydłużonym kształcie; należy trzymać go za nóżkę, by ciepło dłoni nie ogrzało wina.

Zobacz także

Salon sukni ślubnych: pierwsza wizyta

On już znalazł ideał. Ciebie. Teraz czas abyś Ty znalazła idealną suknię w prawdopodobnie najpiękniejszej chwili Twojego dotychczasowego życia. Niczym księżniczka, od dzieciństwa marzyłaś, aby wraz ze swoim księciem z bajki patrzeć sobie z miłością w oczy. Oświadczył się, przyjęłaś pierścionek, zaczęło się odliczanie do ślubu. Nowego etapu Waszego życia.

Planowanie ślubu krok po kroku

Ślub jest zwieńczeniem miłości, początkiem życia we dwoje. Kiedy zapada o nim decyzja, rozpoczynają się żmudne przygotowania i wydatki. Wesele jest przecież imprezą, generującą wysokie koszty. Czy jest możliwe zorganizowanie taniego wesela? Jak zacząć planowanie ślubu i przyjęcia? Planowanie ślubu i przyjęcia, należy rozpocząć od podliczenia budżetu, który mamy przeznaczony na ten cel. Tradycyjny podział […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *