Kogo zaprosić na ślub i wesele

Brak komentarzy

Para, która planuje sformalizować swój związek zawsze stoi przed dylematem kogo zaprosić na ślub, a kogo na wesele. Na pewno chcecie ten radosny dzień spędzić ze swoimi przyjaciółmi, znajomymi oraz najbliższą rodziną. Wasi rodzice jednak chcieliby także gościć dalszą rodzinę jak i  dobrych znajomych. Wówczas lista wydłuża się a wraz z nią rosną koszty. Ograniczenia finansowe nie są bowiem w tym przypadku wskazane. Zamiast cieszyć się z wesela, możecie mieć problem, który nieraz sprowadza się do nieporozumień jeszcze przed ślubem. Aby tego uniknąć można skorzystać z  naszych porad i dowiedzieć się od czego zacząć przygotowania, aby ze wszystkim zdążyć.

Ślub

Na ślub możecie zaprosić znajomych, szefa, koleżanki i kolegów z pracy, także osoby, które w pewnym momencie do Waszego życia wniosły coś znaczącego. W ten sposób możecie dać im do zrozumienia, że są dla Was kimś ważnym. Możecie również zaprosić zaprzyjaźnionych sąsiadów, z którymi niegdyś dzieliliście piętro bloku bądź dbaliście wspólnie o żywopłot oddzielający Wasze posesje. Na ślubie mile widziani są również dobrzy znajomi rodziców, na których obecności Wam szczególnie zależy. Nikt z tych osób nie będzie czuł się pominięty, a Wam będzie miło cieszyć się z ich obecności.

Wesele

Lista weselnych gości czasem jest naprawdę imponująca. Mimo, że często wydaje Wam się, że wolelibyście kameralnie świętować wstąpienie na nową drogę życia, to Waszym rodzicom marzy się huczne święto córki lub syna. Na wesele warto zaprosić najbliższą rodzinę, nawet tą, z którą od najmłodszych lat się nie widzieliście. Co z rodziną, która pozostaje z nami w konflikcie? Ten wybór jest szczególnie trudny – wszakże rodzina to rodzina, a wesele może stać się okazją na zakopanie toporu wojennego.

Zaproszenia ślubne

O ile zaproszenia na ślub można wysłać pocztą, zaproszenie najbliższej rodziny na wesele powinno odbyć się osobiście. Wymaga to od Was trochę wysiłku, ale ta forma zaproszenia z pewnością spotka się z entuzjazmem. Jeżeli część Waszej rodziny mieszka poza granicami państwa, ciężko będzie udać się do nich osobiście. Warto zatem pomyśleć o komunikatorach internetowych czy aplikacjach, które w swojej funkcji przewidują video rozmowy. Znajomych oraz przyjaciół możecie powiadomić także telefonicznie. Poza zaproszeniem, w dobrym tonie będzie poinformowanie ich o ślubie znacznie wcześniej – dzięki temu będą mieli czas na ewentualne zmiany w planach i dojazd.

Kiedy zapraszać?

Mamy już listę gości, których zapraszamy na wesele, czas na doręczanie zaproszeń. Optymalny czas na rozpoczęcie dostarczania zaproszeń na wesele w zależności od ilości gości to 2 miesiące. Na zaproszeniu podajcie datę, do kiedy czekacie na potwierdzenie obecności. Na miesiąc przed weselem  musicie mieć potwierdzoną listę gości, aby wiedzieć jak dużą zarezerwować salę i jak bogate wybrać menu – w zależności od budżetu i od ilości zdeklarowanych osób, możecie dokonywać zmian i „ulepszeń” w obrębie jadłospisu.

Fotograf i kamerzysta czy brat z dronem?

Do roli fotografa lub kamerzysty nie angażujcie nikogo z zaproszonych bliskich – w końcu przyszli się bawić a nie pracować.  Goście niech pozostaną gośćmi. Przeznaczcie zatem część budżetu na profesjonalnego fotografa lub kamerzystę. Zanim dopuścicie kogoś do tak ważnej roli, sprawdźcie jego portfolio. Dobrej jakości zdjęcia połączone z odrobiną kreatywności fotografującego, będą najlepszą pamiątką z Waszego wspólnego święta.

Zobacz także

Jak zadbać o siebie i gości weselnych – Porady

Ślub i wesele to jeden z najpiękniejszych dni, ale zarazem jeden z najbardziej stresujących. Nerwów całkowicie nie da się uniknąć, nawet z Waszym spokojnym podejściem, bo na pewno udzieli Wam się lekki stres najbliższej rodziny czy świadków. A gdy człowiek się denerwuje, zawsze przytrafi się coś niespodziewanego… Coś się popruje, ubrudzi, ktoś się skaleczy… Może […]

Pomysły na ślub w plenerze

Nadmorska plaża, leśna polana lub inne wyjątkowe miejsce. Ślub w plenerze to marzenie wielu Narzeczonych: ta uroczystość już sama w sobie posiada piękną oprawę, lecz w pięknych  okolicznościach przyrody zyskuje podwójnie. Jak zorganizować romantycz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *