fbpx

ślub i wesele

Kogo zaprosić na ślub i wesele

Brak komentarzy

Para, która planuje sformalizować swój związek zawsze stoi przed dylematem kogo zaprosić na ślub, a kogo na wesele. Na pewno chcecie ten radosny dzień spędzić ze swoimi przyjaciółmi, znajomymi oraz najbliższą rodziną. Wasi rodzice jednak chcieliby także gościć dalszą rodzinę jak i  dobrych znajomych. Wówczas lista wydłuża się a wraz z nią rosną koszty. Ograniczenia finansowe nie są bowiem w tym przypadku wskazane. Zamiast cieszyć się z wesela, możecie mieć problem, który nieraz sprowadza się do nieporozumień jeszcze przed ślubem. Aby tego uniknąć można skorzystać z  naszych porad i dowiedzieć się od czego zacząć przygotowania, aby ze wszystkim zdążyć.

Ślub

Na ślub możecie zaprosić znajomych, szefa, koleżanki i kolegów z pracy, także osoby, które w pewnym momencie do Waszego życia wniosły coś znaczącego. W ten sposób możecie dać im do zrozumienia, że są dla Was kimś ważnym. Możecie również zaprosić zaprzyjaźnionych sąsiadów, z którymi niegdyś dzieliliście piętro bloku bądź dbaliście wspólnie o żywopłot oddzielający Wasze posesje. Na ślubie mile widziani są również dobrzy znajomi rodziców, na których obecności Wam szczególnie zależy. Nikt z tych osób nie będzie czuł się pominięty, a Wam będzie miło cieszyć się z ich obecności.

Wesele

Lista weselnych gości czasem jest naprawdę imponująca. Mimo, że często wydaje Wam się, że wolelibyście kameralnie świętować wstąpienie na nową drogę życia, to Waszym rodzicom marzy się huczne święto córki lub syna. Na wesele warto zaprosić najbliższą rodzinę, nawet tą, z którą od najmłodszych lat się nie widzieliście. Co z rodziną, która pozostaje z nami w konflikcie? Ten wybór jest szczególnie trudny – wszakże rodzina to rodzina, a wesele może stać się okazją na zakopanie toporu wojennego.

Zaproszenia ślubne

O ile zaproszenia na ślub można wysłać pocztą, zaproszenie najbliższej rodziny na wesele powinno odbyć się osobiście. Wymaga to od Was trochę wysiłku, ale ta forma zaproszenia z pewnością spotka się z entuzjazmem. Jeżeli część Waszej rodziny mieszka poza granicami państwa, ciężko będzie udać się do nich osobiście. Warto zatem pomyśleć o komunikatorach internetowych czy aplikacjach, które w swojej funkcji przewidują video rozmowy. Znajomych oraz przyjaciół możecie powiadomić także telefonicznie. Poza zaproszeniem, w dobrym tonie będzie poinformowanie ich o ślubie znacznie wcześniej – dzięki temu będą mieli czas na ewentualne zmiany w planach i dojazd.

Kiedy zapraszać?

Mamy już listę gości, których zapraszamy na wesele, czas na doręczanie zaproszeń. Optymalny czas na rozpoczęcie dostarczania zaproszeń na wesele w zależności od ilości gości to 2 miesiące. Na zaproszeniu podajcie datę, do kiedy czekacie na potwierdzenie obecności. Na miesiąc przed weselem  musicie mieć potwierdzoną listę gości, aby wiedzieć jak dużą zarezerwować salę i jak bogate wybrać menu – w zależności od budżetu i od ilości zdeklarowanych osób, możecie dokonywać zmian i „ulepszeń” w obrębie jadłospisu.

Fotograf i kamerzysta czy brat z dronem?

Do roli fotografa lub kamerzysty nie angażujcie nikogo z zaproszonych bliskich – w końcu przyszli się bawić a nie pracować.  Goście niech pozostaną gośćmi. Przeznaczcie zatem część budżetu na profesjonalnego fotografa lub kamerzystę. Zanim dopuścicie kogoś do tak ważnej roli, sprawdźcie jego portfolio. Dobrej jakości zdjęcia połączone z odrobiną kreatywności fotografującego, będą najlepszą pamiątką z Waszego wspólnego święta.

Zobacz także

Kamerzysta z dronem na wesele – czy warto?

W kilku poprzednich wpisach podzieliliśmy się z Wami poradami dotyczącymi fotografów i kamerzystów na wesele – podpowiadaliśmy, na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru i po czym poznać, że ma się do czynienia z profesjonalistami. Dziś chcielibyśmy przyjrzeć się bliżej rejestracji najważniejszego dnia życia Pary Młodej za pomocą drona. Czy dla wykorzystania nowych technologii można […]

Pranie sukni ślubnej – Samodzielnie czy u specjalisty?

Jak odpowiednio przechowywać suknię ślubną? To pytanie zadaje sobie wiele Panien Młodych, które chcą zachować swoją kreację dla przyszłych pokoleń lub sprzedać ją w dobrym stanie innej osobie. Czy suknię ślubną można normalnie prać, czy też lepiej oddać ją do profesjonalnej pralni? O czym należy pamiętać i na co zwrócić uwagę? Dziś mamy dla Was […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *