fbpx

florysta na wesele

Florysta na wesele – o czym należy pamiętać?

Brak komentarzy

Odpowiednią oprawę ślubu zapewni wiele elementów dekoracyjnych, ale z pewnością nie powinno zabraknąć jednego – kwiatów. Efektowne bukiety, a może skromne i proste wiązanki? Warto zatroszczyć się o szczegóły, bo to przecież one wpływają na odbiór całości. Samodzielnie wykonane kompozycje mogą nie przynieść oczekiwanego efektu, ale na szczęście z pomocą przychodzą specjaliści. Dobry florysta na wesele to osoba, która nie tylko wykona zlecenie, ale także wysłucha, doradzi i zasugeruje najlepsze rozwiązania. Co jeszcze powinno go cechować?

Kim powinien być florysta na wesele?

Zawód florysty bez wątpienia wymaga polotu, fantazji i dobrego smaku. Jeżeli ktoś rzeczywiście się w nim odnajduje będzie potrafił zaproponować nieszablonowe kompozycje i połączenia. W końcu ślubne dekoracje nie kończą się na różach. Wśród całego bogactwa natury jest tyle możliwości, że szkoda byłoby ograniczać się do standardowych rozwiązań. Polne kwiaty, zioła, zboże, gałązki, szyszki, listki – wszystko to można wykorzystać, a dobry florysta weselny bez problemu stworzy z nich niezwykłe dekoracje, które nie tylko będą piękne, ale też idealnie wkomponują się w styl całej uroczystości.

Doświadczenie i renoma

Aby mieć pewność, że usługi florystyczne zostaną wykonane na najwyższym poziomie, warto poszukać florysty na wesele z doświadczeniem. Niech będzie to ktoś, kto specjalizuje się w obsłudze ślubów, czy innych dużych imprez i ma na swoim koncie wiele zrealizowanych zleceń oraz zadowolonych klientów. Profesjonalny florysta chętnie udostępni swoje dotychczasowe prace, dzięki czemu z łatwością będzie można określić jego gust i styl. Warto korzystać z osób poleconych. Szukać można przez znajomych, strony internetowe, czy fora dyskusyjne. Im lepsza opinia, tym większe prawdopodobieństwo, że dana osoba się sprawdzi.

Profesjonalizm

Branża ślubna rządzi się swoimi prawami. Już po kilku minutach rozmowy z florystą będzie można określić, czy rzeczywiście zna się na swojej pracy i jak bardzo jest zorientowany w najnowszych trendach. Specjalista w tej dziedzinie błyskawicznie podchwyci oczekiwania rozmówcy, nawet jeśli nie są do końca sprecyzowane. Przedstawi swoje propozycje, doradzi albo przeciwnie – odradzi, bo jego celem jest przede wszystkim zadowolenie klienta, a nie naciąganie go na najdroższe rozwiązania. Warto również zwrócić uwagę, czy wybrana osoba zajmie się także dowozem kwiatów na miejsce oraz czy posiada dodatki niezbędne do uświetnienia dekoracji – różnego rodzaje szkło i naczynia – wazony, misy, słoje oraz świece, girlandy, wstążki, perełki i inne ozdobniki.

Otwartość i komunikatywność

Przedślubny stres daje się we znaki wielu parom. Warto mieć wtedy kogoś zaufanego i cierpliwego, kto wysłucha, zrozumie i pomoże w opanowaniu całego chaosu. Umiejętności interpersonalne przydadzą się każdemu floryście, ale oprócz tego dobrze, żeby był otwarty na zupełnie nowe propozycje. Jeżeli okaże zdziwienie na pomysł wykorzystania niestandardowych ozdób w kompozycji, być może nie ma wystarczającej wyobraźni, żeby stworzyć innowacyjny projekt. Umiejętność dopasowania pod potrzeby i oczekiwania klienta to bardzo istotny element przy współpracy.

Zobacz także

Wesele latem czy zimą. Która pora roku jest lepsza?

Mroźna, pełna białego puchu zima czy gorące i słoneczne lato – która pora roku jest lepsza na wesele? Choć każda z okoliczności przyrody posiada swój niepowtarzalny urok, Pary chętniej wybierają cieplejszą aurę; mimo wszystko również zima może być dobrym tłem dla zawarcia związku małżeńskiego. Poznaj zalety każdej z pór roku i zorganizuj wesele, o jakim […]

Najlepszy szampan na wesele dla gości

Zdrowie Młodej Pary! Kiedy już Narzeczeni oficjalnie zostaną ogłoszeni Mężem i Żoną, niezwykle ważny jest pierwszy toast za ich powodzenie. Na nowej drodze życia wszystko musi układać się wspaniale, radośnie i tak, jak Nowożeńcy sobie wymarzą – na tę chwilę należy więc przygotować wyjątkowy szampan na wesele. Jak go wybrać i czym się kierować? Mamy […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *