Co zamiast kwiatów na wesele dla młodej pary?
Brak komentarzy
Brak komentarzy
Umieszczanie w zaproszeniach ślubnych preferencji Młodej Pary odnośnie prezentów stało się już zwyczajem. Nikogo nie dziwi dołączona lista preferowanych rzeczy czy po prostu informacja (najczęściej ujęta w formie wierszyka), że narzeczeni zbierają pieniądze na nowe wspólne życie. Coraz częściej młodzi proszą o innego drobiazgi zamiast kwiatów na wesele dla siebie lub innych.
Popularną praktyką jest poproszenie gości o przyniesienie zamiast kwiatów alkoholu, najczęściej wina, ale również mocniejszych trunków. Jest to bardzo dobry moment na uzupełnienie barku. Alkohol na pewno przyda się w czasie odwiedzin, a ich częstotliwość często po ślubie wzrasta, zwłaszcza jeśli przeprowadzicie się do nowego mieszkania. Ślubne zapasy pozwolą na ugoszczenie wielu (często niespodziewanych) gości i może pozwolą Wam odkryć nowe wina.
Jesteście wielbicielami książek i/lub muzyki? Może poprosicie gości o taką formę prezentu? Jest to świetna okazja, żeby uzupełnić domową bibliotekę. Istnieje również spora szansa, że w Wasze ręce trafią niepowtarzalne tytuły albo niespodziewane pozycje, które staną się Waszymi ulubionymi. Goście będę mogli Was zaskoczyć i spróbować nakłonić do przeczytania/przesłuchania innej niż na co dzień lektury/muzyki lub sprawią Wam ogromną przyjemność trafiając bezbłędnie w Wasze gusta.
Radością tego wyjątkowego dnia warto podzielić się z innymi. Rozważcie zebranie m. in. przyborów szkolnych lub maskotek dla lokalnego domu dziecka czy przedszkola? Może ktoś z rodziny pracuje w takim miejscu i podpowie, co byłoby najlepszym prezentem dla tego typu placówki. Po ślubie możecie osobiście wybrać się do instytucji i dostarczyć prezenty – uśmiech dzieci będzie najlepszą formą podziękowania!
Pomoc w czasie ślubu może być bardziej konkretna. Jeśli w Waszej rodzinie lub wśród znajomych jest osoba chora, niepełnosprawna i potrzebne są pieniądze na leczenie czy sprzęt, to może warto przeprowadzić kwestę charytatywną? Dla osób chorych, każda złotówka jest na wagę zdrowia. Wasza pomoc na pewno będzie wsparciem, nie tylko finansowym, ale również, a może przede wszystkim, duchowym – przywróci wiarę w ludzi i da nadzieję i siłę do walki.
Nie zapominajmy o czworonogach! Ślub to świetna okazja, żeby wspomóc schronisko dla zwierząt. Potrzeby takich instytucji są wielkie. Warto skonsultować się z danym schroniskiem i zapytać, czego im najbardziej brakuje. Czy wystarczą różne rodzaje karmy, środki higieniczne, koce czy ręczniki. A może bardziej przydadzą się pieniądze na leki i zabiegi dla podopiecznych? Wszystko warto ustalić przed i wybrać najbardziej odpowiednią opcję.
Jedną z najważniejszych a zarazem najpiękniejszych pamiątek ze ślubu są zdjęcia. Zarówno te amatorskie robione przez większość gości, obowiązkowe obecnie selfie oraz przede wszystkim profesjonalna sesja zdjęciowa. Wiele zależy od fotografa – jego inwencji, wyobraźni, doświadczenia. Równie ważne jest także miejsce, a tych wyjątkowych w Gdańsku nie brakuje. Wybierzcie te, które pasuje do Was najbardziej.
W momencie zapraszania gości na przyjęcie weselne pojawia się problem – co z dziećmi? Zapraszać czy nie? Z jednej strony często są to dzieci najbliższych nam osób, z którymi chcielibyśmy świętować jeden z najważniejszych dni, a z drugiej zależałoby nam, aby ich rodzice mogli się spokojnie bawić, zamiast zajmować pociechami. Rozwiązaniem tego dylematu jest animator […]
Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *