fbpx

fryzjer przed ślubem

Przygotowania do ślubu: fryzjer

Brak komentarzy

Przygotowania do ślubu to stresujący okres, a najbardziej przejmują się nimi panie. Panowie zwykle podchodzą do sprawy znacznie spokojniej i z większym dystansem, ale i mają oni mniej spraw na głowie. To na Pannie Młodej spoczywa obowiązek by zadbać o wszelkie niuanse swojej perfekcyjnej stylizacji. Czasami nawet dobrze, żeby panowie nie przeszkadzali w trudnych wyborach i przygotowaniach do ślubu.

Idealna stylizacja to nie tylko przepiękna suknia, wytworna biżuteria i odświętny makijaż – to także doskonała i pełna szyku fryzura. Łatwo jest powiedzieć – ale jak znaleźć dobrego fryzjera, który swoim kunsztem zmieni Pannę Młodą w prawdziwą królową tego wyjątkowego dnia?

Wyjątkowy dzień – wyjątkowy fryzjer

Fryzjer, z usług którego korzystamy na co dzień może być doskonałym specjalistą od układania włosów – niekoniecznie jednak będzie on odpowiednim wyborem na jedyny tak piękny dzień w życiu. Ślub i wesele zdarzają się najczęściej raz w życiu i korzystanie z półśrodków jest w ich wypadku bardzo mocno niewskazane. Najlepiej na ten jeden jedyny raz znaleźć prawdziwego artystę – mistrza w swoim fachu. Idealna fryzura na ślubie jest warta naprawdę każdych pieniędzy, ale skąd wiedzieć, że dany fryzjer jest ich wart? Najlepiej skorzystać z opinii innych pań.

BEZCENNA MOC DOBREJ RADY

Poszukiwanie fryzjera ślubnego na ślepo lub wybieranie pierwszego z brzegu na ostatnią chwilę nie jest dobrym rozwiązaniem. Najlepiej jeżeli Panna Młoda już dużo wcześniej rozpocznie zakrojone na szeroką skalę poszukiwania doskonałych fachowców w dziedzinie fryzur. Przygotowania do ślubu mogą ułatwić nam opinie najbliższych – matki, siostry i przyjaciółki, które mają już za sobą ślubną gorączkę, z pewnością mogą doradzić w sprawie tego jak sprawowali się wybrani przez nie fryzjerzy. Ale najbliższe otoczenie to nie zawsze najlepsze źródło informacji. A to z tego powodu, że salonów fryzjerskich jest mnóstwo, fryzjerów całe mrowie, a opinia trzech czy czterech koleżanek nie obejmuje całego ogromu tej branży. Znacznie lepiej skorzystać z dobrodziejstw Internetu. Specjalistyczny portal i forum ślubne to miejsce gdzie o radę spytać można całe tysiące pań. Nie należy bać się pytań. W większości przypadków w takich miejscach spotkamy życzliwych ludzi, gotowych do podzielenia się swoją opinią i udzielenia szczerej rady. Dodatkowo można też poprosić o zdjęcia – wiele pań z chęcią pochwali się artystycznymi przejawami fryzjerskiej ekspresji jaką zostały uraczone na najpiękniejszy dzień swojego życia. Ostateczna decyzja zawsze pozostanie w gestii samej Panny Młodej, ale kilka dobrych rad pozwoli zawęzić grono potencjalnych fryzjerów i odrzucić tych, których usługi w żaden sposób nie przypadają nam do gustu.

RAZ, DWA… TEST FRYZURY

Dobór idealnej fryzury to proces dużo trudniejszy niż mogłoby się wydawać. Kształt twarzy, styl sukni ślubnej oraz kondycja i długość włosów ograniczają fryzjera i zmuszają go do perfekcyjnego dopasowania się do warunków z jakimi przyjdzie mu się zmagać. Nie można wymagać by nawet najbardziej doświadczony mistrz za jednym dotknięciem był w stanie stworzyć idealną fryzurę. Dlatego przygotowując się do ślubu naprawdę warto wybrać się kilkukrotnie na wykonanie tak zwanej fryzury próbnej. Dzięki temu nie tylko fryzjer będzie miał znacznie łatwiejsze zadanie, ale i Panna Młoda na własne oczy przekona się jaka stylizacja będzie idealna na dzień ślubu. Dzięki temu uniknąć można nieprzyjemnej niespodzianki. Wymarzona fryzura z kolorowej okładki może okazać się katastrofą, a niesmak pozostanie na długo w pamięci i będzie niemiłą czkawką odbijać się za każdym razem gdy sięgniemy po pamiątkowe fotografie. A tego każda Panna Młoda wolałaby uniknąć.

ZAUFAĆ EKSPERTOWI

Kwestia fryzury to jedna z najbardziej stresujących rzeczy przy budowaniu swojego wizerunku ślubnego. Suknie można zmienić, dodatki również – ale fryzura bardzo często nie jest już tak prosta do poprawienia. Ściętych włosów nie da się magicznie przywrócić na miejsce i zapomnieć o sprawie. Stąd właśnie konieczność by naprawdę dobrze wybrać salon fryzjerski – nawet jeżeli będzie wiązać się to z wysokimi kosztami. Za usługi prawdziwych artystów niestety trzeba sporo zapłacić, ale warto ten jeden raz w życiu nie oszczędzać. Dobry fryzjer dobierze fryzurę idealnie i zamaskuje ewentualne mankamenty. Nie warto też na siłę upierać się przy zauważonej gdzieś propozycji czy posiłkować się zdjęciami koleżanek, które w swoich fryzurach wyglądały przepięknie. To co dobre dla jednej kobiety, nie musi wcale zdobić innej. Stylizacja to kwestia mocno indywidualna i zaufanie należy pokładać przede wszystkim w sprawnym i doświadczonym oku fryzjera. Szczególnie gdy opinie o jego pracy pełne są zachwytów.

Zadbanie o idealną fryzurę na ślub nie jest może sprawą szybką i prostą, ale kiedy w najpiękniejszy dzień życia Panna Młoda pojawia się na ślubnym kobiercu w idealnej fryzurze, to wszelkie trudy natychmiast idą w niepamięć.

Zobacz także

Tanie wesele – niedrogo i przyzwoicie

Ślub to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu, która zostaje w pamięci na zawsze. Organizacja samej ceremonii oraz wesela może być jednak bardzo kosztowna – suknia ślubna, obrączki, wynajem sali i samochodu, przystrojenie sali i kościoła… Choć na tym wyjątkowym dniu nie powinno się oszczędzać, warto zachować umiar i dobrze rozplanować wydatki. Oto kilka podpowiedzi, […]

Jak powinny wyglądać paznokcie na ślub?

W dniu ślubu każda Panna Młoda chce wyglądać pięknie. Suknia już wybrana, szpilki przygotowane, weselny bukiet zaprojektowany, ale jak powinny wyglądać paznokcie na ślub? Na jaki manicure się zdecydować, by był wyjątkowy i pasował do całej kreacji? Warto podążać za najnowszymi trendami czy lepiej wybrać klasyczne zdobienia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *