fbpx

zaproszenia na ślub

Niebanalne zaproszenia na ślub – Jak je przygotować?

Brak komentarzy

Nastał ten wielki moment, gdy wkrótce połączysz się ze swoją drugą połową. Kochacie się, wiecie, że chcecie spędzić ze sobą resztę życia, a teraz czas abyście na nową drogę wstąpili z przytupem. Wszak to najpewniej najlepsza impreza waszego życia, w każdym razie, niezaprzeczalnie będziecie tu w roli głównej. Żeby jednak miał Was kto oglądać musicie kogoś zaprosić. W tym przypadku przydatne będą zaproszenia na ślub.

Z pewnością jest to dla wielu osób pamiątka do końca życia, choć to kartka, to raczej przyjęło się, aby wręczać je osobiście, szczególnie najbliższym osobom. Na rynku dostępne są różne szablony, więc jest w czym wybierać. Ale co zrobić jeżeli nie chcesz korzystać ze stworzonego już wcześniej wzoru, chcesz mieć niebanalne, zaprojektowane tylko dla Ciebie zaproszenia?

Kto może zaprojektować zaproszenia ślubne?

Jeżeli masz w głowie wymarzony ich obraz to najprościej będzie przekazać go, może nawet rozrysować, dokładnie opowiedzieć osobie, która zajmie się ich przygotowaniem. Najlepiej to zadanie powierzyć komuś, kto ma doświadczenie w przygotowaniu spersonalizowanych kartek, bo w przeciwieństwie do zwykłych grafików, wie czy podobny projekt sprawdził się u innych par – a to zazwyczaj cenne wskazówki. Pamiętaj o tym, że kartka powinna być otwierana, dlatego warto porozmawiać o tym jak ma wyglądać strona główna. Na pewno muszą tam widnieć wasze imiona i nazwiska, bo przynajmniej do ślubu macie oddzielne, wielkie zaproszenia na ślub oraz data. Często dopisuje się jakiś ciekawy wierszyk lub inny tekst, i tu znów przy wyborze może pomóc specjalista albo razem z Wami napisze niepowtarzalne kilka zdań. Nie wolno zapominać o miejscu gdzie odbywać się będzie uroczystość. Można chcieć stworzyć na przykład mapkę, co przy dzisiejszej technologii Map GOOGLE jest jak najbardziej na miejscu. Powinniście dołączyć również dane kontaktowe, by zaproszeni mogli potwierdzić swoją obecność.

Pozostało wybrać kopertę. Ta nie musi być równie bogata w szczegóły jak sama kartka, ale warto by była spójna tematycznie i miła dla oka. Jej wstępny projekt również możecie wykonać sami a ostateczną wersję skonsultować, by być w 100% pewnym, że Wasi goście po ich otrzymaniu będą zachwyceni, a Wy dumni z wykonania.

Zaproszenia na ślub możesz zamówić kurierem do domu

Jeżeli nie masz możliwości udać się osobiście do specjalisty, to absolutnie się nie martw! Dzięki Internetowi sprawa jest znacznie prostsza niż kiedyś, i można to załatwić bez wychodzenia z domu. Wybierasz szablon, uzupełniasz, mailowo konsultujesz szczegóły i gotowe, można tylko oczekiwać na przesyłkę.

Jeśli znasz się na grafice komputerowej, posiadasz uzdolnienia manualne i trochę samozaparcia, to z pewnością możesz je stworzyć sam. Gdy chcesz skorzystać z tej opcji, bo nie spaliście na lekcjach plastyki i macie dużo wolnego czasu, to możecie spróbować. Jednak zastanówcie się tylko czy niepowtarzalność każdego zaproszenia to bardziej wada czy zaleta?

Co prócz podstawowych rzeczy może znaleźć się na zaproszeniu ślubnym? Może to być na przykład delikatna sugestia co do prezentów ślubnych. Oczywiście nie coś w rodzaju: „chcemy 100 zł od głowy, bo tyle kosztuje osoba w lokalu”. Nie. Lepiej zabrzmi coś w stylu: „książkę, wino i Ciebie przyjmiemy z otwartymi rękami”. Znów możesz wymyślać sam, z żoną lub zrobi to za Ciebie specjalista. Diabeł tkwi w szczegółach, bo pamiętaj, że większość gości, a Wasi Rodzice to na pewno, schowają je do szafki z pamiątkami i od czasu do czasu będą wyciągać by powspominać.

Zobacz także

5 Porad na świąteczne wesele w boże narodzenie

Święta Bożego Narodzenia jak najbardziej można połączyć ze ślubem i weselem. Obecnie coraz więcej Polaków decyduje się na uroczystość w tym szczególnym, świątecznym okresie. Ciepły, bożonarodzeniowy klimat może stać się znakomitą oprawą ślubu, jeśli tylko zadbamy o niezbędne szczegóły.

Przesądy ślubne – nie dajmy się zwariować!

Każdy na pewno słyszał nie jeden ślubno-weselny przesąd. Dopóki jednak człowiek nie planuje stanąć na ślubnym kobiercu, niewiele się takimi zabobonami przejmuje. Wszystko się zmienia, gdy mamy już wyznaczoną datę, zaklepaną salę i zaczynamy szukać sukni oraz garnituru. Wtedy często czytamy przesądy ślubne (przypadkowo zupełnie!) i zastanawiamy się ile jest w nich prawdy i czy […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *