fbpx

bryczka do ślubu

Bryczka do ślubu – alternatywa dla limuzyny

Brak komentarzy

Jak zorganizować wesele z klasą? Jest wiele pomysłów na ten wyjątkowy dzień: do ślubu można pojechać pięknym samochodem w stylu retro, elegancką limuzyną lub… bryczką! Ten pojazd jest bardzo chętnie wybierany przez pary, które chcą uczynić swoje święto w naprawdę bajkowy sposób. Biała kareta na pewno zrobi wrażenie na weselnych gościach i sprawi, że ten dzień będzie niezapomniany!

Elegancka bryczka na ślub

Niektóre pary nie przepadają za blichtrem, wystawnością limuzyn czy zabytkowymi samochodami. Wiele z nich decyduje się na wesele w stylu retro i w związku z tym dopasowuje do siebie  poszczególne elementy oprawy: suknię ślubną i garnitur Państwa Młodych, wystrój kościoła i sali, ale również pojazd do ślubu. Do najczęściej wybieranych należy bryczka lub kareta – kojarzą się one z bajkowym weselem i czynią ten dzień naprawdę wyjątkowym.

Nie tylko wielbiciele starodawnego stylu wybierają bryczki. Czasem odległość od miejsca zamieszkania do kościoła jest niewielka, więc niepotrzebny jest samochód; również piękna, słoneczna pogoda sprzyja wybraniu takiego środka lokomocji. Bryczka do ślubu jest więc idealnym rozwiązaniem w takich sytuacjach: z jednej strony gwarantuje Parze Młodej wygodny przejazd, z drugiej zaś jest niezwykle romantycznym i wyjątkowym sposobem na uświetnienie tego dnia.

Bryczka do ślubu. O czym trzeba pamiętać?

Czym się kierować podczas wyboru bryczki? Przede wszystkim należy pamiętać o tym, by wybrać profesjonalną firmę – w jej ofercie muszą znajdować się pojazdy sprawne, w dobrym stanie i z aktualnymi dokumentami. Dobrze jest odpowiednio wcześniej zająć się poszukiwaniami idealnego środka transportu na ślub i wesele, bowiem w sezonie wiosenno-letnim są one niezwykle popularne! Przed podjęciem decyzji warto też obejrzeć pojazdy i wybrać ten, który najbardziej odpowiada gustom i który ma najatrakcyjniejszą cenę. Trzeba liczyć się z tym, że wynajem bryczki na ślub jest o wiele droższe, niż skorzystanie z samochodu lub limuzynyauto to koszt około 200 złotych za godzinę, zaś kareta to nawet 400 zł! Większość firm zastrzega też sobie minimalny czas wynajmu: zazwyczaj jest to od 3 godzin do 5, więc trzeba liczyć się z proporcjonalnie większym wydatkiem. Kolejną kwestią jest wybór kierowcy. Prowadzenie bryczki lub karety nieco różni się od kierowania autem osobowym, więc osoba, która powiezie Narzeczonych musi mieć specjalne umiejętności. Nawet jeśli pojazd będzie sprawiał jakieś trudności, szybko sobie z nimi poradzi.

W kwestii przyozdobienia bryczki do ślubu warto porozumieć się z kwiaciarnią lub zakładem florystycznym. Zadbają one o spójny, elegancki wystrój pojazdu, którym Narzeczeni udadzą się do kościoła, a następnie do domu weselnego. Dobrze, by wszystkie dekoracje były przemyślane i nie było ich za dużo – często bryczki już same w sobie są wyjątkowo zdobione, więc nie zawsze trzeba dodatkowo je przystrajać. Pojazd powinien być też przygotowany na nagłe, nieprzewidziane zmiany pogodowe: dobrze, gdy ma składany daszek lub parasolki.

Zobacz także

Jak ubrać dziecko na wesele – 3 zasady

Wybieranie kreacji na ślub i wesele to wbrew pozorom nie taka łatwa sprawa. Mimo szerokiego wyboru najróżniejszych kreacji, zarówno dla Pań, jak i dla Panów, znalezienie odpowiedniej nie jest tak oczywiste. Problem pojawia się również, gdy wybieramy się na uroczystość z małym dzieckiem. Jak ubrać dziecko na wesele? Przede wszystkim należy pamiętać, żeby zapewnić dziecku […]

Gdzie zamawiać kwiaty na ślub?

Przystrojenie kościoła, bukiety dla Panny Młodej czy dekoracje na stoły podczas wesela – żaden ślub nie może się obyć bez pięknych kwiatów! Wybór florysty, który zadba o dekoracje na najważniejszy dzień w życiu nowożeńców, spędza sen z powiek wielu organizatorom wesela. Gdzie i z jakim wyprzedzeniem należy zamawiać kwiaty na ślub? Ile bukietów przygotować i […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *