fbpx

atrakcje weselne

4 Najpopularniejsze atrakcje weselne

Brak komentarzy

„Ogłaszam Was mężem i żoną!” to krótkie zdanie sprawia, że Para Młoda oficjalnie już stała się pełnoprawnym szczęśliwym małżeństwem. Pora opuścić monumentalne mury świątyni lub Urzędu Stanu Cywilnego. Ale to nie koniec radosnych chwil – to dopiero ich początek. Kiedy tylko Państwo Młodzi przejdą przez drzwi wybuch radości i entuzjazmu zwykle porównywalny jest z wybuchem najbardziej pozytywnej bomby na świecie. Warto podkreślić tę eksplozję szczęścia jakimś symbolicznym akcentem, który spowoduje, że pierwsze chwile wspólnego życia Pary Młodej jeszcze mocniej zapadną w ich pamięć. To co spotka świeżo upieczonych Małżonków zaraz po tym jak przekroczą próg zależy już od samych gości – ogromną rolę w tym mogą mieć kreatywni świadkowie i najbliżsi przyjaciele Państwa Młodych. Poniżej opisaliśmy cztery najpopularniejsze atrakcje weselne, którymi możecie zaskoczyć parę młodą.

1. W RYŻOWYM DESZCZU

Jedną z najbardziej znanych atrakcji jakie towarzyszą takim okolicznościom jest oczywiście nieśmiertelne sypanie ryżu. Ta atrakcja weselna przywędrowała do nas ze Wschodu – obsypywanie Państwa Młodych ziarnem miało przynieść im powodzenie i dobrobyt. Znacznie więcej dobrobytu przynieść może jednak zastąpienie ryżu drobnymi monetami. Ich zbieranie jest zwykle okazją do dobrej zabawy i pozytywnie nastraja zgromadzonych gości do nadchodzącej zabawy weselnej. Współcześnie stawia się też na kreatywność i ryżowy deszcz zastępowany jest często romantyczną ulewą z płatków róż lub tęczowymi bańkami mydlanymi. Te ostatnie są doskonałym wyborem, jeżeli przy ceremonii jest spora ilość gości z dziećmi. Puszczanie baniek będzie z pewnością dla nich wielką radością i odrobiną oddechu po – nie ukrywajmy – nudnej dla najmłodszych ceremonii.

2. BIAŁE GOŁĘBIE

Trudno o piękniejszy symbol szczęśliwego małżeństwa niż para białych gołąbków. Kiedy Młoda Para opuszcza kościół lub Urząd Stanu Cywilnego furkoczące skrzydła ptaków pięknie zaakcentują ten wyjątkowy moment i sprawią, że będzie on na długo żywy w pamięci.

Skąd jednak wziąć gołębie? Mało kto dysponuje własnym gołębnikiem – może tylko mieszkańcy Górnego Śląska mają pod tym względem nieco ułatwioną sprawę, z racji gołębiarskiej tradycji. Mieszkańcy miast mogą skorzystać z usług hodowców, którzy wypożyczą swoje ptaki na tę wyjątkową okazję – ich oferty znaleźć można przede wszystkim w sieci. Również konsultanci ślubni i firmy zajmujące się kompleksową obsługą ceremonii zwykle posiadają możliwość zapewnienia Parze Młodej zwiastujących szczęście gołąbków.

3. OGIEŃ I ŚWIATŁO

Ceremonia zaślubin, która kończy się po zachodzie słońca może być uświetniona jeszcze dostojniej i efektowniej przez atrakcje weselne. Światło i ogień to żywe symbole i niezwykle zachwycające sposoby na podkreślenie wyjątkowego charakteru wieczora. Wybór jest szeroki – dostojnie sunące po niebie lampiony, wynajęci połykacze ognia lub kosztowne, ale najbardziej efektowne – sztuczne ognie. W tym ostatnim przypadku nie należy stawiać na prowizorkę i własnoręczne przygotowanie pokazu. Wynajęci pirotechnicy z pewnością zadbają o bezpieczeństwo, niezbędne pozwolenia i najbardziej widowiskowy efekt, którego nie osiągnie niedoświadczony amator.

4. SZPALER

Szpaler z szabli i salwa honorowa należy do atrakcji weselnych zarezerwowanych  jedynie dla oficerów służb mundurowych. Oczywiście z obowiązkowym kuksańcem płazem szabli wymierzonym precyzyjnie w okolicę poniżej gorsetu Panny Młodej. Cóż, na tradycję nie ma rady.
Jednak szpalery czasami wykorzystywane są też w przypadku ludzi, którzy wraz z przyjaciółmi oddają się jakiejś pasji, hobby lub działalności. Szpalery przed USC czy kościołem urządzają czasami motocykliści lub muzycy. Przejście pomiędzy rzędami przyjaciół jest jednym z piękniejszych sposobów okazania sympatii, pamięci i obecności w życiu świeżo zaślubionej Pary Młodej. Taki szpaler może mieć radosny ale doniosły charakter lub też zostać potraktowany jako bardzo ciepły żart ze strony najbliższych przyjaciół.

Wyjście ze świątyni czy USC to pierwszy samodzielny krok Młodej Pary w nowe wspólne życie. Naprawdę warto zadbać o to by uświetnić ten moment jakąś radosną niespodzianką i dowodem na to, że jedyne co zmieniło się w życiu młodego małżeństwa to stan cywilny – a przyjaciele i rodzina pozostają z nimi i cieszą się ich szczęściem. Warto wykorzystać odrobinę kreatywności i zadbać o to by Młoda Para zapamiętała każdą sekundę tego dnia jako wyjątkową.

Zobacz także

Bukiety ślubne – jakie kwiaty dobierać?

Kwiaty są nieodzownym elementem każdego ślubu. Kolorowy akcent tworzy wystrój pełen świeżości, wzbudza zachwyt i pomaga zbudować romantyczną atmosferę świątyni, w której słowa przysięgi wybrzmiewają niezwykle dostojnie. Jak wyczarować ten jedyny, niepowtarzalny klimat i sprawić, aby magia tego dnia na długo pozostała w pamięci wszystkich zebranych?

Sesja ślubna w Trójmieście: Sopot

Jedną z najważniejszych a zarazem najpiękniejszych pamiątek ze ślubu są zdjęcia. Zarówno te amatorskie robione przez większość gości, obowiązkowe obecnie selfie oraz przede wszystkim profesjonalna sesja zdjęciowa. Wiele zależy od fotografa – jego inwencji, wyobraźni, doświadczenia. Równie ważne jest także miejsce, a tych wyjątkowych w Sopocie nie brakuje. Wybierzcie te, które pasuje do Was najbardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *