fbpx

zdjęcia z fotobudki

Fotobudka na weselu

Jeden komentarz

Fotobudki powoli podbijają nasze serca. Za granicą już od lat są bardzo znaną i lubianą atrakcją nie tylko na szczególne okazje. Dostarczają świetnej zabawy, a przy tym zostawiają niezapomnianą pamiątkę w postaci zdjęć, jakich nie zrobiłby żaden fotograf. Jak działają fotobudki, jak je wynająć i o co zadbać podczas takiej transakcji?

Fotobudka czyli przenośne studio fotograficzne

Największą zaletą tego urządzenia jest z pewnością ich mobilność. Można je postawić w dowolnym miejscu, a goście będą mogli korzystać z nich w dogodnym dla siebie momencie. Na imprezach okolicznościowych fotobudka cieszy się zwykle ogromnym powodzeniem. Są na tyle proste w obsłudze, że bez problemu posłużą się nimi także osoby starsze. Wystarczy ustawić się przed obiektywem i nacisnąć przycisk startowy, a automatyczny aparat wykona serię zdjęć, które zostaną wydrukowane w ciągu kilkunastu sekund. Najczęściej występują w formatach 5×15 i 10×15. Takie fotografie goście weselni mogą wklejać do albumu czy księgi gości i własnoręcznie podpisywać tworząc wspaniały prezent dla młodej pary. Dlaczego te zdjęcia są wyjątkowe? Niezbędne elementy fotobudek to gadżety oraz rekwizyty: różne nakrycia głowy, kolorowe okulary, wąsy, peruki, szale boa, maski, ramki, kartki ze śmiesznymi napisami. Do wyboru jest także kilka rodzajów tła. Dzięki tym wszystkim dodatkom robienie sobie pamiątkowych zdjęć przybiera zupełnie inny charakter – goście mogą poczuć się swobodniej niż przed obiektywem prawdziwego fotografa, a przy tym świetnie się bawić podczas pozowania.

Jak wynająć fotobudkę?

Mimo, że zdjęcia robione w fotobudce z założenia nie są profesjonalne, nikt raczej nie chce rozmytych, nieostrych czy prześwietlonych fotografii, dlatego tak istotne jest, aby przed wynajęciem tej usługi dokładnie zapoznać się z portfolio danej firmy. Jakość zdjęć to jedna z podstawowych kwestii, ale liczą się również dodatkowe usługi. Warto więc zorientować się czy fotobudka w cenę ma wliczone koszty obsługi. Osoba za nią odpowiedzialna zadba o poprawne użytkowanie sprzętu, porządek, wymianę tła, a nawet zachęci osoby nieśmiałe do skorzystania z fotobudki. Trzeba też dowiedzieć się wcześniej, jaką oprawę zapewnia usługodawca – ilość i rodzaj gadżetów, tła pasujące do okazji, a także kwestie techniczne. Niektóre firmy udostępniają zdjęcia na płycie CD lub w galerii online. Czasami jest również możliwość wydrukowania fotografii z dowolnie wybranym logiem, napisem, datą albo spersonalizowanych odbitek w różnych opcjach kolorystycznych. Warto też dowiedzieć się jakie opcje ma sama fotobudka, np. możliwość zastosowania filtrów, podwójne drukowanie zdjęć, ekran zewnętrzny pokazujący, co w danej chwili dzieje się w środku. Przeciętny czas wynajmowania fotobudki to od 2 do 4 godzin. Ustala się ją wcześniej z realizatorem, dlatego trzeba przemyśleć jaki będzie optymalny czas wynajmu w stosunku do liczby gości, tak, aby każdy z nich miał możliwość swobodnie z niej skorzystać. W dziedzinie fotobudek można jednak przebierać dowoli – ofert jest tak wiele, że z pewnością każda para znajdzie tę idealną dla siebie.

Zobacz także

Jak usadzić gości na weselu?

Sala już wybrana, dekoracje stołów zamówione, lista gości przygotowana… To jednak sam początek przygotowań do ślubnej imprezy: pojawia się bowiem niezwykle istotna kwestia usadzenia weselników! Młodzież z młodzieżą, kuzynostwo z ciociami i wujkami, rodziców z dziadkami? A znajomi z pracy? Spokojna głowa – na szczęście są też osoby, które zajmą się i tą kwestią. Usadzenie […]

Przesądy ślubne – nie dajmy się zwariować!

Każdy na pewno słyszał nie jeden ślubno-weselny przesąd. Dopóki jednak człowiek nie planuje stanąć na ślubnym kobiercu, niewiele się takimi zabobonami przejmuje. Wszystko się zmienia, gdy mamy już wyznaczoną datę, zaklepaną salę i zaczynamy szukać sukni oraz garnituru. Wtedy często czytamy przesądy ślubne (przypadkowo zupełnie!) i zastanawiamy się ile jest w nich prawdy i czy […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze

fotobudka - 2019-10-29 13:03:53

Fajny artykuł. Oprócz wartościowych uwag spodobało mi się uporządkowanie wszystkiego w jednym miejscu. Takie "wszystko w pigułce" na temat fotografii ślubnej i fotobudki na weselu.