fbpx

garnitury ślubne

Gdzie kupić stylowy garnitur ślubny

Brak komentarzy

Większość mężczyzn nie przepada za zakupami, ale kiedy zbliża się data ślubu, wielogodzinna pielgrzymka po okolicznych sklepach i galeriach handlowych wydaje się nieunikniona. W końcu w tym dniu nie tylko panie mają się wybitnie dobrze prezentować.  Garnitur ślubny również wymaga poświęcenia uwagi i znalezienie go musi zająć trochę czasu. Na szczęście jest na to sposób. Szycie na miarę zdobywa coraz szersze grono zwolenników, a co za tym idzie – na każdym kroku można spotkać zakłady i pracownie krawieckie. Jednak jak odróżnić mistrza w swoim fachu od zwykłego amatora?

Jak wybrać krawca, który przygotuje garnitur ślubny?

Pierwszą rzeczą, którą zazwyczaj robimy szukając dobrego usługodawcy, to pieczołowite sprawdzanie opinii w Internecie na temat firmy. Trzeba jednak pamiętać, że ta metoda nie zawsze się sprawdza. Bardzo łatwo trafić na recenzje, które są zwyczajną reklamą lub dyskusje osób nieobeznanych w temacie. Niektóre małe pracownie mogą też nie posiadać swojej strony, a czasem to właśnie tam tworzą prawdziwi pasjonaci. Przed podjęciem ostatecznej decyzji najlepiej odwiedzić kilka zakładów i dokładnie zapoznać się z ich ofertą. Profesjonalista chętnie odpowie na każde pytanie. Przy osobistym kontakcie przekonamy się też na ile zna się na swojej profesji, czy potrafi nam doradzić, czy jest na bieżąco z najnowszymi trendami, a może opiera się w dużej mierze na sztandarowych rozwiązaniach. Zaufanie to również bardzo ważna kwestia, a tylko osoba z należytą wiedzą i doświadczeniem będzie potrafiła sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającego klienta. Dobry krawiec będzie umiał podpowiedzieć w każdej kwestii – począwszy od rodzaju tkaniny, przez dobór odpowiedniego fasonu i koloru, na detalach skończywszy. Liczy się więc nie tylko dobre oko do dokonania pomiarów, ale też wyczucie, umiejętność całościowej oceny i wizualizacji projektu. Niektóre pracownie mogą zaoferować pokazowy garnitur ślubny. Warto zapytać o już wykonane modele oraz o dostępność materiałów i techniki pracy, które mogą być w pewnym stopniu ograniczone.

Garnitur weselny szyty na miarę

Wiele osób przychodzi do krawca z konkretną wizją lub zdjęciem. Trzeba jednak zachować pewną dozę krytycyzmu – zarówno wobec własnego ciała, jak i kolorowych fotografii, które często nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Pierwsza koncepcja nie zawsze jest tą najlepszą, a może się wręcz okazać, że byłaby zupełnie nietrafiona i dopiero porady specjalisty pomogą w odnalezieniu idealnego fasonu. Garnitur weselny szyty na miarę ma być przede wszystkim wygodny i dobrze leżeć. Tutaj znaczenie może mieć każdy szczegół, dlatego tak istotna jest prawidłowo zdjęta miara. Nie mniej ważna jest rozmowa, podczas której uda się ustalić oczekiwania klienta, jak i odpowiednia ilość późniejszych przymiarek. Będzie to wymagało zaangażowania obu stron, poświęcenia czasu oraz cierpliwości. Szycie garnituru może bowiem zająć od kilku do kilkunastu tygodni. Trzeba być na to przygotowanym i decyzję podjąć dostatecznie wcześnie. Jednak ten trud zdecydowanie się opłaca. Dobry krawiec stworzy prawdziwy majstersztyk, którego próżno szukać w masowej produkcji.

Zobacz także

Gdzie zamawiać kwiaty na ślub?

Przystrojenie kościoła, bukiety dla Panny Młodej czy dekoracje na stoły podczas wesela – żaden ślub nie może się obyć bez pięknych kwiatów! Wybór florysty, który zadba o dekoracje na najważniejszy dzień w życiu nowożeńców, spędza sen z powiek wielu organizatorom wesela. Gdzie i z jakim wyprzedzeniem należy zamawiać kwiaty na ślub? Ile bukietów przygotować i […]

3 Sposoby na podziękowania ślubne dla rodziców

Ślub i wesele, a także wcześniejsze wielomiesięczne przygotowania, to niepowtarzalny czas w życiu każdej pary. W wielu przypadkach nieoceniona jest pomoc rodziców. I to nie tylko ta finansowa, bo coraz częściej młodzi finansują własne wesela. Ale nawet jak czasem mamy już dość „dobrych rad” rodziców, to musimy przyznać, że bez nich wszystko byłoby trudniej zorganizować. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *