Gdzie kupić stylowy garnitur ślubny

Brak komentarzy

Większość mężczyzn nie przepada za zakupami, ale kiedy zbliża się data ślubu, wielogodzinna pielgrzymka po okolicznych sklepach i galeriach handlowych wydaje się nieunikniona. W końcu w tym dniu nie tylko panie mają się wybitnie dobrze prezentować.  Garnitur ślubny również wymaga poświęcenia uwagi i znalezienie go musi zająć trochę czasu. Na szczęście jest na to sposób. Szycie na miarę zdobywa coraz szersze grono zwolenników, a co za tym idzie – na każdym kroku można spotkać zakłady i pracownie krawieckie. Jednak jak odróżnić mistrza w swoim fachu od zwykłego amatora?

Jak wybrać krawca, który przygotuje garnitur ślubny?

Pierwszą rzeczą, którą zazwyczaj robimy szukając dobrego usługodawcy, to pieczołowite sprawdzanie opinii w Internecie na temat firmy. Trzeba jednak pamiętać, że ta metoda nie zawsze się sprawdza. Bardzo łatwo trafić na recenzje, które są zwyczajną reklamą lub dyskusje osób nieobeznanych w temacie. Niektóre małe pracownie mogą też nie posiadać swojej strony, a czasem to właśnie tam tworzą prawdziwi pasjonaci. Przed podjęciem ostatecznej decyzji najlepiej odwiedzić kilka zakładów i dokładnie zapoznać się z ich ofertą. Profesjonalista chętnie odpowie na każde pytanie. Przy osobistym kontakcie przekonamy się też na ile zna się na swojej profesji, czy potrafi nam doradzić, czy jest na bieżąco z najnowszymi trendami, a może opiera się w dużej mierze na sztandarowych rozwiązaniach. Zaufanie to również bardzo ważna kwestia, a tylko osoba z należytą wiedzą i doświadczeniem będzie potrafiła sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającego klienta. Dobry krawiec będzie umiał podpowiedzieć w każdej kwestii – począwszy od rodzaju tkaniny, przez dobór odpowiedniego fasonu i koloru, na detalach skończywszy. Liczy się więc nie tylko dobre oko do dokonania pomiarów, ale też wyczucie, umiejętność całościowej oceny i wizualizacji projektu. Niektóre pracownie mogą zaoferować pokazowy garnitur ślubny. Warto zapytać o już wykonane modele oraz o dostępność materiałów i techniki pracy, które mogą być w pewnym stopniu ograniczone.

Garnitur weselny szyty na miarę

Wiele osób przychodzi do krawca z konkretną wizją lub zdjęciem. Trzeba jednak zachować pewną dozę krytycyzmu – zarówno wobec własnego ciała, jak i kolorowych fotografii, które często nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Pierwsza koncepcja nie zawsze jest tą najlepszą, a może się wręcz okazać, że byłaby zupełnie nietrafiona i dopiero porady specjalisty pomogą w odnalezieniu idealnego fasonu. Garnitur weselny szyty na miarę ma być przede wszystkim wygodny i dobrze leżeć. Tutaj znaczenie może mieć każdy szczegół, dlatego tak istotna jest prawidłowo zdjęta miara. Nie mniej ważna jest rozmowa, podczas której uda się ustalić oczekiwania klienta, jak i odpowiednia ilość późniejszych przymiarek. Będzie to wymagało zaangażowania obu stron, poświęcenia czasu oraz cierpliwości. Szycie garnituru może bowiem zająć od kilku do kilkunastu tygodni. Trzeba być na to przygotowanym i decyzję podjąć dostatecznie wcześnie. Jednak ten trud zdecydowanie się opłaca. Dobry krawiec stworzy prawdziwy majstersztyk, którego próżno szukać w masowej produkcji.

Zobacz także

Najsmaczniejsze torty weselne – trendy 2016

Tak jak i inne ślubne niezbędniki, również i torty podlegają określonym trendom. Niegdyś weselne słodkości kojarzyliśmy z ciężkimi kremami i masami oraz wymyślnymi dekoracjami; dziś jednak ta moda odchodzi do lamusa. Ich miejsce zajmują te prostsze, delikatniejsze w smaku i formie – jakie torty weselne są najsmaczniejsze w sezonie 2016? Poznaj (i skosztuj!) najnowszych trendów!

Florysta na wesele – o czym należy pamiętać?

Odpowiednią oprawę ślubu zapewni wiele elementów dekoracyjnych, ale z pewnością nie powinno zabraknąć jednego – kwiatów. Efektowne bukiety, a może skromne i proste wiązanki? Warto zatroszczyć się o szczegóły, bo to przecież one wpływają na odbiór całości. Samodzielnie wykonane kompozycje mogą nie przynieść oczekiwanego efektu, ale na szczęście z pomocą przychodzą specjaliści. Dobry florysta na […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *