fbpx

stół weselny

Udekoruj stół weselny – kilka wskazówek

Jeden komentarz

Dekoracja stołów weselnych to rzecz równie ważna co wyszukane potrawy i obecność profesjonalnej orkiestry. Pięknie udekorowana sala sprawia, że ten wyjątkowy dzień nabierze wyjątkowego charakteru i zapisze się pozytywnie w pamięci zgromadzonych gości. Sztuka idealnego ozdabiania stołów to rzecz trudna i warto pomyśleć o tym dużo wcześniej – ogrom pracy z tym związanej może naprawdę przerazić. Jak zatem wybrać najlepsze dekoracje?

Stół weselny – jak udekorować?

Dekoracje ślubne i ich przygotowanie to tylko pozornie rzecz łatwa. Wydawać by się mogło, że wystarczy kilka kokardek, ozdoby w kształcie obrączek lub białych gołąbków i sprawa załatwiona. Tak jednak nie stworzy się magicznej atmosfery – sztuka dekorowania to konieczność dostrzegania detali i perfekcyjnego zagospodarowania przestrzeni. Dopracowane dekoracje wymagają nakładu czasu i dużej ilości materiałów, a do ich wykonania niezbędny jest też niemały talent. W pierwszej kolejności trzeba wybrać styl, w którym prezentować się ma nasz stół na wesele. Miłośnicy minimalizmu postawią na nowoczesne kompozycje kwiatowe, odważne kontrasty i skromne, ale eleganckie dodatki. Dla fanów bogactwa i przepychu idealnym rozwiązaniem może być sala balowa inspirowana epoką wiktoriańską z duża ilością balonów i wielkich bukietów.  Możliwości są nieograniczone i paradoksalnie to największy problem! Pół biedy, jeżeli pomysł na swój ślub mamy od dawna – gorzej gdy na szybko trzeba wymyślać temat przewodni i sposób udekorowania weselnych pomieszczeń. Czasami można nieco zaszaleć i dodać jakiś element, który odzwierciedla charakter i osobowości Państwa Młodych. Przykładowo: jeżeli pobiera się para motocyklistów to nic nie stoi na przeszkodzie, aby tradycyjne detale z obrączkami i serduszkami zastąpić splecionymi obręczami motocyklowymi lub innym zabawnym, nieco hermetycznym symbolem. Unikalne dekoracje lepiej zapadają w pamięć i sprawiają, że impreza weselna stanie się unikalna pod każdym względem.

Lepiej dekorować stół ślubny samemu czy wynająć firmę?

Miłość to najważniejsza rzecz, która potrzebna jest do zorganizowania ślubu i wesela. Niestety oprócz niej potrzebne są też pieniądze i czas. Czy lepiej zaoszczędzić nieco czasu i wynająć zawodowców do dekorowania stołów, czy też może lepiej zachować gotówkę i zająć się tym osobiście?

Cały problem tkwi w tym, że stół ślubny musi prezentować się idealnie. Mało kto posiada dość umiejętności, talentu i potrzebnych narzędzi do przygotowania eleganckich i trwałych ozdób weselnych. Jeżeli policzymy koszt materiałów, wszystkich dodatków oraz uzmysłowimy sobie jak dużo czasu zajmuje dekorowanie sali to szybko okaże się, że wynajęcie firmy jest zwykle jedynym słusznym krokiem. Specjaliści dysponują wszelkimi potrzebnymi narzędziami, mają dostęp do profesjonalnych surowców (zwykle w hurtowych cenach) i mają doświadczenie w swoim fachu. Stoły na wesele ozdobione własnym sumptem mogą być znacznie mniej efektowne i droższe od tych przygotowanych przez zawodowców. Przygotowania do ślubu i wesela to mnóstwo spraw do załatwienia –nie warto dokładać sobie dodatkowych stresów i niepotrzebnych obowiązków.

Zobacz także

Wesele w stylu folk – Inspiracje

Wesele w określonej stylistyce? Dlaczego nie! O ile ceremonia ślubna powinna zachować swoją podniosłą rangę, to w przypadku weselnej imprezy można pozwolić sobie na większą dowolność. Tematyczne przyjęcie to doskonały pomysł na drugą część świętowania – do jednego z najpopularniejszych motywów przewodnich z pewnością należy stylistyka folk. Jak zorganizować wesele w takich klimatach? Jakie dodatki […]

Obrączki ślubne – które wybierać?

Wybór obrączek to magiczny moment w życiu każdej pary – już tylko krok dzieli ją od sakramentalnego „tak” na ślubnym kobiercu! Choć jest to wyjątkowy moment, potrafi być także bardzo stresujący: to w końcu decyzja na całe życie, a obrączki ślubne muszą być perfekcyjnie dobrane. O czym należy pamiętać podczas ich zakupu? Czy mogą one […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze

- 2019-07-22 10:43:01

Super :) Pozdrawiamy :)