fbpx

stół weselny

Udekoruj stół weselny – kilka wskazówek

1 komentarz

Dekoracja stołów weselnych to rzecz równie ważna co wyszukane potrawy i obecność profesjonalnej orkiestry. Pięknie udekorowana sala sprawia, że ten wyjątkowy dzień nabierze wyjątkowego charakteru i zapisze się pozytywnie w pamięci zgromadzonych gości. Sztuka idealnego ozdabiania stołów to rzecz trudna i warto pomyśleć o tym dużo wcześniej – ogrom pracy z tym związanej może naprawdę przerazić. Jak zatem wybrać najlepsze dekoracje?

Stół weselny – jak udekorować?

Dekoracje ślubne i ich przygotowanie to tylko pozornie rzecz łatwa. Wydawać by się mogło, że wystarczy kilka kokardek, ozdoby w kształcie obrączek lub białych gołąbków i sprawa załatwiona. Tak jednak nie stworzy się magicznej atmosfery – sztuka dekorowania to konieczność dostrzegania detali i perfekcyjnego zagospodarowania przestrzeni. Dopracowane dekoracje wymagają nakładu czasu i dużej ilości materiałów, a do ich wykonania niezbędny jest też niemały talent. W pierwszej kolejności trzeba wybrać styl, w którym prezentować się ma nasz stół na wesele. Miłośnicy minimalizmu postawią na nowoczesne kompozycje kwiatowe, odważne kontrasty i skromne, ale eleganckie dodatki. Dla fanów bogactwa i przepychu idealnym rozwiązaniem może być sala balowa inspirowana epoką wiktoriańską z duża ilością balonów i wielkich bukietów.  Możliwości są nieograniczone i paradoksalnie to największy problem! Pół biedy, jeżeli pomysł na swój ślub mamy od dawna – gorzej gdy na szybko trzeba wymyślać temat przewodni i sposób udekorowania weselnych pomieszczeń. Czasami można nieco zaszaleć i dodać jakiś element, który odzwierciedla charakter i osobowości Państwa Młodych. Przykładowo: jeżeli pobiera się para motocyklistów to nic nie stoi na przeszkodzie, aby tradycyjne detale z obrączkami i serduszkami zastąpić splecionymi obręczami motocyklowymi lub innym zabawnym, nieco hermetycznym symbolem. Unikalne dekoracje lepiej zapadają w pamięć i sprawiają, że impreza weselna stanie się unikalna pod każdym względem.

Lepiej dekorować stół ślubny samemu czy wynająć firmę?

Miłość to najważniejsza rzecz, która potrzebna jest do zorganizowania ślubu i wesela. Niestety oprócz niej potrzebne są też pieniądze i czas. Czy lepiej zaoszczędzić nieco czasu i wynająć zawodowców do dekorowania stołów, czy też może lepiej zachować gotówkę i zająć się tym osobiście?

Cały problem tkwi w tym, że stół ślubny musi prezentować się idealnie. Mało kto posiada dość umiejętności, talentu i potrzebnych narzędzi do przygotowania eleganckich i trwałych ozdób weselnych. Jeżeli policzymy koszt materiałów, wszystkich dodatków oraz uzmysłowimy sobie jak dużo czasu zajmuje dekorowanie sali to szybko okaże się, że wynajęcie firmy jest zwykle jedynym słusznym krokiem. Specjaliści dysponują wszelkimi potrzebnymi narzędziami, mają dostęp do profesjonalnych surowców (zwykle w hurtowych cenach) i mają doświadczenie w swoim fachu. Stoły na wesele ozdobione własnym sumptem mogą być znacznie mniej efektowne i droższe od tych przygotowanych przez zawodowców. Przygotowania do ślubu i wesela to mnóstwo spraw do załatwienia –nie warto dokładać sobie dodatkowych stresów i niepotrzebnych obowiązków.

Zobacz także

Pranie sukni ślubnej – Samodzielnie czy u specjalisty?

Jak odpowiednio przechowywać suknię ślubną? To pytanie zadaje sobie wiele Panien Młodych, które chcą zachować swoją kreację dla przyszłych pokoleń lub sprzedać ją w dobrym stanie innej osobie. Czy suknię ślubną można normalnie prać, czy też lepiej oddać ją do profesjonalnej pralni? O czym należy pamiętać i na co zwrócić uwagę? Dziś mamy dla Was […]

Bukiety ślubne – jakie kwiaty dobierać?

Kwiaty są nieodzownym elementem każdego ślubu. Kolorowy akcent tworzy wystrój pełen świeżości, wzbudza zachwyt i pomaga zbudować romantyczną atmosferę świątyni, w której słowa przysięgi wybrzmiewają niezwykle dostojnie. Jak wyczarować ten jedyny, niepowtarzalny klimat i sprawić, aby magia tego dnia na długo pozostała w pamięci wszystkich zebranych?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze

- 2019-07-22 10:43:01

Super :) Pozdrawiamy :)