fbpx

Planowanie ślubu, a planowanie życia. Niech ten ślub nie będzie drogim błędem młodości.

Brak komentarzy

Miłość to coś naprawdę pięknego, wyjątkowego! Wyobrażasz sobie życie bez miłości? Byłoby naprawdę szaro i smutno.  Naszym zdaniem miłość warto postawić na pierwszym miejscu bowiem to ona daje nam swoistego rodzaju moc tworzenia lepszego jutra.

A propos jutra, skoro jesteś na stronie Weselnika to zapewne myślisz o tym, że życie może być ciekawsze, bardziej wartościowe we dwoje jako mąż, żona. I wiesz co? Masz racje. Życie we dwoje jest o wiele, wiele ciekawsze, pełniejsze i daje także wielkie możliwości. Wszystko smakuje inaczej, doświadcza się inaczej, zwiedza się inaczej, zasypia się inaczej. Wszystkiego jest więcej bowiem jest was więcej. Znaczy jesteście we dwoje i życie daje wszystkiego do potęgi 2-giej. Uwaga, problemów i wyzwań też. O tym także porozmawiamy w swoim czasie.

No przecież nie po to planujesz ślub, aby zrobić sobie z życia piekło. Nie po to planujesz ślub, aby za chwilę się rozwieść i rozejść w bólu i smutku. Nie po to planujesz ślub i życie razem, aby popaść w depresję i osiwieć ze stresu. Nie po to planujesz ślub i życie razem, aby wpaść w szpony przeciętności: dom, praca, dzieci, kuchnia, kościół, dom, praca, telewizor, praca, dzieci, kościół, sprzątanie, gotowanie, pranie itd… Wiesz co to za scenariusz prawda?

Pewnie zgodzisz się z nami, że nie po to!

Nikt nie widzi tego w takich kolorach i wiele osób twierdzi, że to ich nie spotka, że ich miłość przetrwa wszystko zawsze i wszędzie. I część, bardzo mała, ale zawsze to jakaś część, ma rację. My się pytamy,  co z resztą? Dlaczego jest tyle rozwodów? Dlaczego tak wiele osób jest ze sobą bo musi, a nie chce. Ludzi po pewnym czasie zaczynają trzymać tylko kredyty i dzieci. Wiemy, że nikt tego przecież nie zaplanował… Jakoś samo tak wyszło, co?

W związkach i relacjach nic samo nie wychodzi. Tak jak ze ślubem i tym cudnym dniem. Nic samo się nie zaplanuje. Nic samo się nie wybierze. Nic samo się nie zorganizuje. Zobacz, ile tematów jest związanych ze ślubem. Biżuteria, dekoracje, wszystko dla młodego, fotograf, kamerzysta, musisz przejrzeć wszystkie inspiracje, pierwszy taniec, muzyka, suknia, druhny, obrączki, jedzenie, światła, atrakcje, napoje, alkohol, usadzenie gości… itd. To tylko część tego wspaniałego przedsięwzięcia. Ile czasu to zajmuje? Rok? Czasem i dwa lata, aby wszystko było zapięte na ostatni guzik. Przecież to ten dzień. Najważniejszy dzień w życiu. I taki właśnie jest i taki powinien być! 24h może 48h i ludzie na to pracują czasem 2 lata. Co za zaangażowanie, co za skupienie, co za pasja, motywacja i determinacja. Wszystko aby było pięknie…

No właśnie, ludzie są wstanie zrobić i dać z siebie naprawdę wszystko. Tylko dlaczego zapominają o tym chwilę po ślubie? Wiemy, że to generalizacja jednak na potrzeby tego artykułu nie licytujmy się kogo to dotyczy. Naszym zdaniem dotyczy to naprawdę ogromnej ilości par i dlatego podnosimy ten temat.

To co widać to to, że każda para jest w stanie zorganizować ślub, jednak nie każda para potrafi dobrze zaplanować wspólne życie, i co za tym idzie wiele par jest niemile zaskoczonych tym,  jak to wspólne życie wygląda.

Dlatego właśnie pojawiamy się my. Nazywamy się Rodzina z odzysku. W składzie Magdalena Hillar, Krzysztof Hillar, Julian Michno, Amelia Hillar i R2D2 Hillar. Dlaczego z odzysku bowiem każde z nas wie, jak to jest się zakochać. Wiemy, jak to jest planować swój wymarzony dzień. Jak to jest szaleć do białego rana. Wiemy, jak to jest żyć razem. Wiemy, jak to jest kłócić się, mieć ciche dni. Wiemy, jak to jest przymykać oko na wiele spraw, wiemy jak to jest kiedy wszystko wygląda źle, a nawet bardzo źle. Wiemy, jak to jest czuć ból w związku. Skąd to wiemy bowiem każde z nas ma na swoim koncie związek, który był przepełniony miłością. Jednak z czasem po tym wymarzonym dniu wszystko doprowadziło to rozwodu, bólu, rozczarowania i w rezultacie do konsekwencji w wielu obszarach, z którymi żyjemy do dziś.

Magdalena – Soszka tak zwracają się do niej przyjaciele. Znana z “Tańca z Gwiazdami”, gdzie miała frajdę tańczyć z Gołotą, Pudzianem i jeszcze kilkoma innymi asami w 16 edycjach. Mama Juliana, który na ten moment ma 10 lat. Julian, super gość po swoich przejściach i o tym też trochę pogadamy później. Krzysztof – Hillar tak się przyjęło. Nazwisko – ksywa. Autor, mówca, ekspert komunikacji i inżynier. Ze skrzynek Ikea jest w stanie zbudować prawie wszystko. Amelka to ich wspólna córeczka. Ma 2 lata i 4 miesiące. Gwiazda Internetów na profilu instagramowym „Rodzina_z_odzysku”. Sprawdź, a się przekonasz.  Na koniec R2D2.  Pies, który jest dopełnieniem tej szalonej  rodzinki.

Połączyła ich miłość i to taka prawdziwa. O tym,  jak do tego doszło opowiadali nie raz i zawsze jest ten efekt. AAAAhhhhhhhhh jak słodko! Jednak połączyło ich także jedno pytanie: Jak działają związki i czy da się zbudować taki, w którym miłość będzie na pierwszym miejscu?

Postawili pytanie i znaleźli odpowiedź! Napisali nawet książkę: “Po pierwsze miłość, czyli jak być w kontakcie i nie zwariować”, która odpowiada na wiele pytań w temacie relacji. Zrozumienie, zaufanie, szacunek, intymność, rozmowa, potrzeby, szczerość, odwaga, wynoszenie śmieci,  sprzątanie, gotowanie i mówienie “Dzień dobry. Kocham Cię”. To tylko część tego, co składa się na związek. Odzyskali miłość i podpisali między sobą Zakochany kontrakt, który pozwala im każdego dnia żyć po drugiej stronie tęczy, gdzie miłość jest na pierwszym miejscu.

Właśnie dostajesz zaproszenie i bilet na drugą stronę. Łap swoją książkę i pamiętaj, że to nie jest coś w stylu szybki przepis na szczęście i rozwiązanie wszystkich problemów. Jednak jest to dobra alternatywa dla wszystkich wizyt u psychoterapeutów związkowych, psychologów od relacji i innych terapii małżeńskich. Nie to, że negujemy tego typu wsparcie. Czujemy, że w wielu przepadkach jest ono jedyną drogą. Jednak wiemy, że jest coś jeszcze co warto zrobić. Pewna umiejętność, która jest królową szczęścia i miłości. Wiemy, że działa, jest dostępna, jest skuteczna i co chyba najważniejsze, co warto podkreślić – każdy już ma tę umiejętność. O co chodzi?… o szeroko pojętną komunikację.

Dlaczego śluby wychodzą tak dobrze? Bowiem najczęściej pary mają to naprawdę dobrze przegadane. Z każdej strony, w każdym detalu i to po tysiąc razy… Nie ma co się dziwić, że to działa. Dlaczego związki się rozpadają? Bowiem najczęściej pary nie mają tego dobrze – naprawdę dobrze przegadanego. A bardzo rzadko się zdarza, że robią to wiele razy,  z cierpliwością i zaangażowaniem. Zasada “jakoś to będzie” dość dokładnie opisuje standard wielu małżeństw i relacji.

Wierzymy, że tak samo mocno warto się zaangażować w budowanie związku, jak w planowanie ślubu i treningi pierwszego tańca. Wszystko po to, aby po ślubie każdy kolejny dzień razem był jeszcze cudowniejszy. I co chyba kluczowe – aby był pełen miłości, intymności i zrozumienia.

Rodzina z odzysku to ekspert w planowaniu wspólnego życia w zgodzie z Zakochanym kontraktem. To też po to, aby ślub na zawsze był tym wymarzonym dniem, a nie drogim błędem młodości.

W kontakcie!
Rodzina z odzysku!

http://www.rodzinazodzysku.com/ksiazka

Zobacz także

Sesja ślubna w Trójmieście: Gdynia

Jedną z najważniejszych a zarazem najpiękniejszych pamiątek ze ślubu są zdjęcia. Zarówno te amatorskie robione przez większość gości, obowiązkowe obecnie selfie oraz przede wszystkim profesjonalna sesja zdjęciowa. Wiele zależy od fotografa – jego inwencji, wyobraźni, doświadczenia. Równie ważne jest także miejsce, a tych wyjątkowych w Gdyni nie brakuje. Wybierzcie te, które pasuje do Was najbardziej.

Krawcowa sukien ślubnych – najważniejsze informacje

O szyciu garnituru i wyborze krawca pisaliśmy już tutaj. Dziś zastanowimy się jak wygląda ta kwestia w sprawie sukien ślubnych. Na co zwrócić uwagę w tym przypadku? Z pewnością wiele aspektów wygląda podobnie, jednak szycie sukni jest dużo bardziej skomplikowane i to już na etapie projektu. Wybierając krawcową sukien ślubnych powinniśmy pamiętać o kilku rzeczach, aby […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *