fbpx

O czym nigdy nie wolno zapominać żyjąc z kimś w związku.

Brak komentarzy

O czym nigdy nie wolno zapominać żyjąc z kimś w związku. 5 rzeczy, które powinno się wykonać na szóstkę. Przecież nikt nie będzie dumny, jak ze swojego związku dostanie trzy na szynach.

Czy jest tu ktoś kto jest w związku? Retoryczne pytanie na dzień dobry ?

Z tej strony Rodzina z odzysku i dziś trochę o podstawach, fundamentach, pryncypiach, czy inaczej  regułach związku.

Jeśli jesteś w związku, małżeństwie wielkie gratulacje! Wiemy, jak to jest. Jeśli dopiero planujesz związek lub chcesz go przenieść na poziom mąż – żona, to będzie bardzo ważne dla Ciebie. Warto się upewnić na jakich fundamentach swoi związek lub na jakich chcesz go postawić.

Nie będziemy się rozpisywać na temat tego jak to jest budować na piasku. Każdy był na plaży wie jak to jest. Jest zabawnie, czasem śmiesznie, angażujemy się i tworzymy. Dekorujemy z tego co znajdziemy w obrębie kilku leżaków i parawanów i mamy to! Piękna budowla. Pytanie, ile przetrwa? Wiatr, woda, inni plażowicze i te psiaki biegające… Zdarza się, że taka budowla nie przetrwa dnia, a nawet godziny.

W życiu jest podobnie, nie mamy plaży tylko dom. Wodą i wiatrem stają się problemy i wyzwania. Plażowiczami są dzieci, rodzina, wspólnicy, przyjaciele, ludzie na około, a tymi psiakami mogą być niefortunne znajomości. Nazywając to jednym słowem: ŻYCIE!

No właśnie,  pogoda jest i będzie się zmieniać. Związek też. Pytanie, na czym go budujesz. Jeśli stawiasz domek letniskowy, to nie śpisz tam w zimie, bo zmarznie Ci tyłek! To takie proste. Jeśli chcesz mieć cudowną relacje musisz postawić dom wielosezonowy. I to jest zadanie do wykonania. Pamiętaj, że fundamenty można zbudować, odbudować i rozbudować. Ważne, aby efekt końcowy był tym co przetrwa długie lata i by dostał ocenę celującą, a nie trzy z dwoma. Jeśli masz fundament na tróję to nie dziw się, że góra się chwieje i że czasem obrazki spadają ze ściany.

No dobrze, to o czym nie można zapominać żyjąc z kimś w związku? Jakie to 5 rzeczy?

Pierwsze. Myślimy, że wielu właśnie tego jednego najbardziej brakuje. Zajmują się różnymi sprawiamy, a to leży i kwiczy. Ta jedna sprawa jest w stanie sprawić, że wszystko będzie wyglądać inaczej i nie ma znaczenia jakie masz doświadczenia i historie. Poniekąd dotyczy to wszystkich. O co chodzi?

Chodzi o zrozumienie czym jest relacja. Zrozum. To jest klucz. Zrozum relacje, czym ona jest, jakie są możliwości, co trzeba potrafić, jaką wiedzę posiąść, jakie umiejętności opanować. I na koniec zrozum, że w relacji się kimś jest. Relacja to nie nowy magnes na lodówkę lub coś co się nabywa i zostawia. Ludzie rozumieją relacje naprawdę różnie, a pamiętać należy o tym, że to zrozumienie jest bardzo, ale to bardzo ważnym składnikiem naszej relacji. Co trzeba zrozumieć w pierwszej kolejności? Nie mamy miejsca, aby wszystko wyłożyć tu i teraz jednak warto zrozumieć i zaakceptować to, że relacje pełne miłości, pasji, namiętności, szczerości, zrozumienia, radości, szczęścia, wsparcia, ciepła, wyrozumiałości są możliwe i że warto zrobić coś, aby właśnie takiej doświadczać. Każdy powinien zrozumieć i zaakceptować to, że relacja może być ponadczasowa, że może być trwała i uczciwa. Takie przekonanie otwiera w pewien sposób drzwi do miłości jaka drzemie w związkach. Twoim zadaniem jest zrozumieć, ile się da zrobić w temacie relacji.

Kolejna sprawa i zadanie do wykonania. To bardzo przyjemna sprawa jednak wielu o tym zapomina. Robimy to w różnych innych kwestiach, ale w związku, jakoś się to nie przyjęło jako standard. Jeśli zrobisz to dobrze uważaj, bo może Cię to nieźle zmotywować do działania i być może bliscy się trochę zdziwią. To może wywołać taki efekt? Wizja… Drugie zadanie dla każdego brzmi: Zaprojektuj swój związek. W każdym calu, w każdej kwestii, w każdym detalu, w czasie i przestrzeni. Pytanie do Ciebie. Jaka jest Twoja wizja związku? Jak on będzie wyglądał za 6 miesięcy, za rok, za 3 lata. Ludzie planują biznes, formę, rozwój, zdrowie, trening, ślub, wyjazdy, podróże i co tam jeszcze… Jednak jakoś mało kto planuje związek i relację. Jeśli nie wiesz, gdzie idziesz, ale idziesz to nie narzekaj na miejsce, w którym obecnie się znajdujesz! Warto to naprawdę dobrze zaplanować i dlatego w naszej książce “Po pierwsze miłość” poświęciliśmy na to tyle miejsca. Te wszystkie 41 pytań jakie tam zadajemy są tak samo ważne i na każde warto poświęcić tyle czasu, ile trzeba. Na wizję składa się cudownie zaprojektowany związek. A jeśli wizja działa to wyrywa wręcz do przodu. Chce się coś zrobić, aby to stało się naszą rzeczywistością. Jeśli nic w tym obszarze się u Ciebie nie dzieje, to pewnie dlatego, że nie masz wizji.

Trzecia rzecz jest powiązana z drugą, bowiem jeśli już wiesz jak chcesz aby wyglądało to wspólne życie i to w każdym calu, to Twoim zadaniem jest zorientować się gdzie teraz jesteś. Na którym z 6 etapów związku znajduje się Twój obecny związek. Na piątym, gdzie jesteś sam/sama ale chcesz i pragniesz miłości czy może na drugim, gdzie kochasz ale czegoś brakuje i trochę się gubisz. Każdy etap nazywa dokładnie rzeczy po imieniu. Co odróżnia prawdziwy związek od przyjaźni? Na stronie 64 w książce masz to napisane wielkimi literami! Sprawdź, jak to jest u Ciebie. Z jakiegoś miejsca każdy startuje. Planując podróż ważne, aby wiedzieć skąd się rusza i gdzie chce się dojechać. Jeśli będziesz koloryzować i zniekształcać rzeczywistość, to pewne jest to, że niewiele się zmieni w tej rzeczywistości.

Czwarte zadanie do wykonania, o którym nie można zapomnieć, jeśli chcesz otrzymać ocenę celującą z tematu związku i relacji to… I tu masz 3 opcje. Nie wiemy, gdzie jesteś. Nie wiemy, jak to wygląda u Ciebie dokładnie. Żeby było jasne, bardzo nam na tym zależy, aby było super, więc jeśli poczujesz w tym wartość pisz gdzie jesteś w swojej relacji, do nas na FB czy insta lub na YT,  jakkolwiek, gdziekolwiek. Zawsze odpowiemy. Jakie masz opcje: Możesz Zbudować związek z twojej wizji. Opcja numer dwa: możesz rozbudować swój związek do takiego,  o jakim tak naprawdę marzysz i na koniec,  możesz odbudować związek i wynieść go na nowy lepszy poziom. Cudowne relacje pełne miłości nie przytrafiają się od tak. Tego nie przynosi Mikołaj, zając czy wróżka Zębuszka. Wspaniałe, pełne miłości i namiętności związki, tworzy się każdego dnia poprzez wyrabianie w sobie zachowań, postaw i nawyków, które składają się na Zakochany kontrakt i bycie w prawdziwym kontakcie.

Piąte i ostatnie zadanie. Nie przedłużając, chodzi o to, że każdy musi zadbać o to co stworzył. Jeśli rozumiesz, że cudowne relacje są możliwe. Wiesz dokładnie jakiej relacji pragniesz, wiesz z jakiego miejsca startujesz i budujesz, odbudowujesz lub rozbudowujesz,  to zadbaj o to, aby nigdy nie wypaść z toru. Nie odpuszczaj, nie poddawaj się do momentu, aż tego nie stworzysz i Twoja wizja nie stanie się rzeczywistością. Jeśli doświadczasz cudownego związku musisz o niego zadbać… Jeśli taki właśnie budujesz dbaj o to, co każdego dnia tworzysz. Jeśli nie zadbasz to może okazać się, że cała ta praca i działania dadzą efekt, ale tylko na jakiś czas. Nie da się wybudować relacji raz i koniec. Raz – to polecamy wszystkim się naprawdę zakochać i zadbać o relacje, ile się tylko da i kiedy się tylko da. Zresztą dość mocny nacisk kładziemy na to w książce.

Reasumując nigdy nie zapominaj o tym, aby rozumieć relację, projektować przyszłość związku, być świadomym miejsca w jakim się znajdujesz w Twojej relacji. Następnie buduj, jak trzeba odbudowuj i rozbudowuj. A na koniec zadbaj o siebie i swój związek. Jak połączysz te pięć rzeczy, powstanie naprawdę solidny fundament, na którym warto budować coś co przetrwa każdy sezon i każdy rodzaj pogody. Jak już wspominaliśmy, może być różnie! Każda rzecz składa się na ocenę końcową, więc trzymamy kciuki za to, abyś dostał szóstkę od życia!

W kontakcie!
Rodzina z odzysku!

http://www.rodzinazodzysku.com/ksiazka

 

 

Zobacz także

Planowanie ślubu krok po kroku

Ślub jest zwieńczeniem miłości, początkiem życia we dwoje. Kiedy zapada o nim decyzja, rozpoczynają się żmudne przygotowania i wydatki. Wesele jest przecież imprezą, generującą wysokie koszty. Czy jest możliwe zorganizowanie taniego wesela? Jak zacząć planowanie ślubu i przyjęcia? Planowanie ślubu i przyjęcia, należy rozpocząć od podliczenia budżetu, który mamy przeznaczony na ten cel. Tradycyjny podział […]

Udekoruj stół weselny – kilka wskazówek

Dekoracja stołów weselnych to rzecz równie ważna co wyszukane potrawy i obecność profesjonalnej orkiestry. Pięknie udekorowana sala sprawia, że ten wyjątkowy dzień nabierze wyjątkowego charakteru i zapisze się pozytywnie w pamięci zgromadzonych gości. Sztuka idealnego ozdabiania stołów to rzecz trudna i warto pomyśleć o tym dużo wcześniej – ogrom pracy z tym związanej może naprawdę […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *