Trendy ślubne 2017

Na modę ślubną składają się nie tylko sukienki, garnitury i dodatki, ale też wszystkie elementy organizacyjne i dekoracyjne całej uroczystości. Kwiaty, ozdobienie sali, zaproszenia i coraz to ciekawsze atrakcje dla gości. Nawet miłośnicy tradycji mogą skorzystać z gotowych propozycji od projektantów i profesjonalistów zajmujących się stroną logistyczną wesel. Dzięki temu impreza będzie jeszcze ciekawsza, a oprawa zachwyci wszystkich gości. Oto najgorętsze trendy ślubne 2017 roku!

Boho, czy glamour?

W tym sezonie można pójść o krok dalej i połączyć obydwa style. Naturalne, luźne i niesforne kompozycje kwiatowe świetnie prezentują się w eleganckich wazonach, czy kielichach. Duże i ciężkie bukiety z piwonii, róż lub tulipanów albo kaskadowe kompozycje z polnych kwiatów i słoneczników, w które nietypowo wplecione są świecidełka – perełki, diamenty lub złoto. To ostatnie jest absolutnym hitem sezonu. Króluje jako element zdobiący sale, zaproszenia i suknie. Każda panna młoda chce błyszczeć w swoim wielkim dniu, a mając na sobie coś tak wyrazistego, z pewnością nie zostanie nie zauważona. Trzeba jedynie pamiętać o zachowaniu umiaru. W przypadku tak mocnego akcentu jak złoto, łatwo o przesadę. Zupełnie inaczej jest z zielenią – w tym sezonie powinna być wszędzie – począwszy od auta, po dekoracje sali, ozdoby stołów, sufitów, aż po zdjęcia w plenerze. Ważne, żeby kompozycja miała spójny charakter. Proste szkło, antyczne naczynia, czy drewno będą świetnie komponować się z takim stylem.

Stylizacje

Kolor nude, biały i koralowy zdecydowanie dominują nie tylko w kreacjach, ale także w dekoracjach sali. Coraz większą uwagę poświęca się także odpowiedniemu oświetleniu. W tym roku nie muszą to być już klasyczne świece. Równie dobrze prezentują się lampki wieszane na obrusach i ścianach, czy drucikowe światełka ustawione na stołach. Jeśli mowa o obrusach mogą być w odcieniach szarości, beżu, brązu albo klasycznej bieli, ale powoli odchodzi się już od pokrowców na krzesła. O wiele ciekawszym pomysłem na dekorację są girlandy, czy drobne zielone akcenty albo nawet sztuczne, bądź papierowe kwiatki wplecione w ażurowe oparcia. Jako zwieńczenie całości posłuży tło za parą młodą. W tym aspekcie nie ma żadnych ograniczeń – może być minimalistyczne i delikatne albo fantazyjnie udekorowane balonami, kwiatami, czy innymi ozdobami.

Pokazy i atrakcje

Odpowiednia oprawa wesela, dbałość o styl i harmonię wystroju to bardzo ważne aspekty przyjęcia, ale równie istotne jest, aby zapewnić swoim gościom dobrą zabawę. Jeszcze do niedawna nowością były fotobudki, puszczanie lampionów oraz pokazy sztucznych ogni. Obecnie, pary młode mają do wyboru jeszcze więcej interesujących wariantów. Można zorganizować występy ekspertów z różnych dziedzin – baristów, barmanów, tancerzy, kucharzy, komików, a nawet iluzjonistów, których umiejętności zachwycą wszystkich zgromadzonych.

Każda para ma swoją własną wizję idealnego przyjęcia. Choć nie warto podążać ślepo za modą, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby inspirować się najnowszymi trendami i wykorzystać niektóre z nich na swoim weselu.