Ślub w Boże Narodzenie?

Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdego człowieka. Jego organizację warto dobrze zaplanować. Choć najczęściej uroczystości odbywają się w okresie wakacyjnym lub wczesną jesienią, wiele par decyduje się na małżeństwo w Boże Narodzenie. Poznaj wady i zalety takiego rozwiązania.

Zimowa sceneria idealnie sprawdza się do zdjęć w plenerze. Świąteczny klimat pojawia się niemal na każdym progu. Oświetlone kamienice, przystrojone ulice pozwalają poczuć się jak w bajce. Można także rozważyć zakup wiązanki ślubnej z elementami charakterystycznymi dla Bożego Narodzenia.

To również okazja do urozmaicenia menu. Zamiast tradycyjnych potraw, można wprowadzić dania świąteczne, jak np. barszcz z uszkami, makówki, kutię, kompot z suszonych owoców. Poza niewątpliwymi zaletami, organizacja ceremonii w grudniu ma swoje wady.

Na co trzeba zwrócić uwagę?
Ślub w Boże Narodzenie jest bardziej kłopotliwy w organizacji. Trzeba mieć przygotowane dodatkowe okrycia wierzchnie. Panna młoda musi zaopatrzyć się w płaszcz lub etolę. Warto także pomyśleć o dwóch parach butów – jedne do chodzenia na dworze, drugie do zabawy na sali.

Minusem grudniowych małżeństwa może być również niesprzyjająca aura. Śnieg nie pojawia się zawsze, czasem można zmierzyć się z roztopami i błotem. Problem mogą mieć również kierowcy. Oblodzone drogi utrudniają dojazd na miejsce. Samochód na ślub należy zamówić z większym wyprzedzeniem.

Warto dobrze zaplanować ceremonię, gdyż w święta większość punktów usługowych jest zamkniętych. Zamówiony towar musi być więc dokładnie wyliczony. Trzeba także mieć w zanadrzu „plan B”, by w razie potrzeby kupić potrzebne rzeczy w specjalistycznym sklepie.

Decyzja dotycząca terminu ślubu jest trudna. Grudzień jest wyjątkowym miesiącem. W jego nazwie znajduje się litera „r”, co może być mocnym argumentem dla osób przesądnych. Jeśli jednak zdecydujesz się na taką datę, pamiętaj aby wszystko dobrze zaplanować.